Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Теодор Вільям Річардс (Richards) за точне визначення атомних мас великого числа хімічних елементів роки життя: 1868 - 1928 рр.

Нобелівський лауреат Теодор Вільям Річардс (Richards) за точне визначення атомних мас великого числа хімічних елементів роки життя: 1868 - 1928 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Теодор Вільям Річардс (Richards) за точне визначення атомних мас великого числа хімічних елементів роки життя: 1868 - 1928 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,76 KB
Завантажень:
285
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Теодор Вільям Річардс (Richards)


за точне визначення атомних мас великого числа хімічних елементів
роки життя: 1868 - 1928 рр.
Американський хімік Т.Річардс народився 31 січня 1868 р. у Джермантауні (штат Пенсільванія) у родині квакерів. Річардс був четвертим із шести дітей у родині художника. Його мати давала синові домашню освіту, оскільки була незадоволена рівнем загальної освіти. Їхнім сусідом був професор хімії Гарвардського університету Д.Кук, що пробудив у хлопчика інтерес до дослідницької роботи 1882 р. Теодор був зарахований одразу на другий курс Хаверського коледжу й одержав ступінь бакалавра наук з хімії. 1886 р. він блискуче закінчив Гарвардський університет з курсу хімії. Значну допомогу в цьому надав Д.Кук. Далі під його керівництвом вже аспірант Річардс зайнявся вивченням взаємозв'язків між атомними масами. Зокрема, він визначив атомні маси кисню і водню, використавши оригінальний метод спалення певної кількості водню з окисом міді, внаслідок чого утворювалася вода. Отримані ним результати суперечили традиційному постулатові щодо співвідношення атомних мас деяких елементів. 1888 р. Річардса було визнано гідним ступеня доктора філософії у Гарвардському університеті. Йому призначили стипендію Паркера, що дало можливість продовжити навчання в Німеччині (у Геттінгенському, Мюнхенському і Дрезденському університетах). 1889 р. Т.Річардса призначено викладачем курсу кількісного аналізу. 1894 р. – він є асистентом-професором Гарвардського університету. 1901 р. він залишив посаду завідувача кафедри фізичної хімії Геттінгенського університету і став повним професором Гарвардського університету. Від 1911 р. Річардс очолював там хімічний факультет, а з 1912 р. і до кінця життя обіймав посаду професора. Що стосується його внеску в науку, то він спростував загальноприйнятні значення багатьох атомних мас. Річардс визначив атомні маси понад 30-ти елементів, 21-ну з яких встановив особисто. Це – фундаментальний внесок у хімічну теорію. Найвагоміше його досягнення у визначенні атомних мас – доведення у 1914 р. факту, що свинець у радіоактивних мінералах має явно меншу атомну масу, ніж “нормальний” свинець. Це стало одним з ранніх підтверджень існування ізотопів. 1914 р. Річардсу було присуджено Нобелівську премію “за точне визначення атомних мас великого числа хімічних елементів”. Крім Нобелівської премії, він одержав численні нагороди і почесні ступені різних країн, був членом численних наукових товариств. Він помер у 1928 р. у Кембриджі (штат Массачусетс).


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Теодор Вільям Річардс (Richards) за точне визначення атомних мас великого числа хімічних елементів роки життя: 1868 - 1928 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок