Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Історія Чайковського

Історія Чайковського

Назва:
Історія Чайковського
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,45 KB
Завантажень:
302
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Історія Чайковського
 


1840-1893 — такі хронологічні рамки життя Петра Ілліча Чайковського. На протязі цього часу суспільно-політичний розвиток Росії був далеко не однорідним.
Дитинство і юність композитора, тобто самий початок формування його творчої особи, проходили в умовах перехідного часу — від декабристського («дворянського») етапу революційного руху до різночинного. Це були 40-50-і рр. XIX ст. Всупереч трагічному виходу політичної боротьби декабристів, їхні ідеї, прагнення, мрії залишалися живими і близькими багато чим для передових російських людей. Адже явище «декабризму» в Росії ні в якому разі не було обмежено лише навколо осіб, що безпосередньо беруть участь в повстанні і віддали своє життя за революційний порив. Середовище передового табору було, зрозуміло, ширше, ніж чисельність членів таємного суспільства – останні були лише виразниками думки Росії.
Самі факти з історії декабризму були близькі П.І. Чайковському через особисті зв'язки старшого покоління його сім'ї з декабристською епохою. В книзі «Історія Чайковського» ми зустрічаємо захоплені відгуки про особу Олександри Іванівни Давидової, дружини декабриста В.Л. Давидова: «Вся краса тутешнього життя полягає у високій етичній чесноті людей, що живуть в Кам'янці, тобто в сімействі Давидових взагалі. Глава цього сімейства, старенька Олександра Іванівна Давидова, представляє один з рідкісних виявів людської досконалості, які доводиться випробовувати в зіткненні з людьми. Між іншим, це єдина з дружин декабристів, які послідували за чоловіками до Сибіру. Вона була і в Читі, і в Петровському заводі, і все інше життя до 1856-го р. провела в різних місцях Сибіру. Все, що вона перенесла і витерпіла там в перші роки свого перебування в різних місцях позбавлення волі разом з чоловіком — справді жахливо. Проте вона принесла з собою туди утіху і навіть щастя для свого чоловіка». Петро Ілліч мав глибоку прихильність і пошану до цієї поважної особи.
Якщо дитинство і юність композитора пройшли в атмосфері післядекабристської Росії, то шлях музиканта-професіонала Чайковський починає в епоху революційного народу, в умовах яскравого емоційного підйому суспільного життя країни, всіх галузей науки і художньої творчості. По-новаторськи розвивається в ці роки література, живопис, музика, предсатвлені різними творчими індивідуальностями, йде настирлива боротьба за зближення професійного мистецтва і народної творчості, закладаються нові рубежі в розвитку різних форм освіти. Це був своєрідний період «бурі і натиску» в науковому і художньому мисленні. Він починався з твердої віри в майбутнє, хоча в той же час і в гострій боротьбі з реакційними силами царизму.
В інших умовах розвивається творчість Чайковського в наступний період — період найвищих його досягнень як композитора. Це були 80-і- поч. 90-х рр. XIX ст., коли в житті Росії панувала жорстока політична боротьба, коли все передове в науці і мистецтві безжально переслідувалося урядом. Але тоді ж інтенсивно дозрівали в підпіллі нові революційні сили, готувався третій, пролетарський, період російського революційного руху.
Ситуація, що склалася в 80-90-і рр., дуже складно, різноманітно і суперечливо відобразилася в російському мистецтві цих десятиріч. Разом із настроями примирення, що з’явилися в літературі і інших видах мистецтва, разом із зниженням в деяких творах войовничого творчого тонусу, ще сильніше розгорається прагнення впливати на життя силами мистецтва, викрити його соціальну несправедливість. Через глибоке розкриття трагізму звучить заклик про ствердження краси і правди життя в їх неподільній єдності. Кращі представники російського мистецтва продовжують в ці роки стійко нести прапор реалізму. До них входив і «великий лірик» — Чайковський.
Посилення трагічної тематики в його творчості ні в якому разі не означало песимістичне сприйняття життя. Це добре відзначив Д.Д. Шостакович: «В Чайковського існує відчуття трагічного конфліктного розвитку людського життя, особистого і суспільного.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Історія Чайковського

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок