Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Йоган Дайзенхофер (Deisenhofer) за відкриття третинної структури центру фотосинтетичної реакції рік народження: 1943 р.

Нобелівський лауреат Йоган Дайзенхофер (Deisenhofer) за відкриття третинної структури центру фотосинтетичної реакції рік народження: 1943 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Йоган Дайзенхофер (Deisenhofer) за відкриття третинної структури центру фотосинтетичної реакції рік народження: 1943 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,25 KB
Завантажень:
483
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Йоган Дайзенхофер (Deisenhofer)


за відкриття третинної структури центру фотосинтетичної реакції
рік народження: 1943 р.
Німецький біохімік Й.Дайзенхофер народився 30 січня 1943 р. в містечку Цузомалтхайм у родині фермерів. Й.Дайзенхофер захопився астрономією й почав вивчати фізику в Мюнхенському технічному університеті з 1965 р. Його дипломна робота з фізики твердого тіла була підготовлена в лабораторії Клауса Дрансфельда, який «прищепив» Йогану інтерес до біофізики. Після закінчення університету в 1971 р. Й.Дайзенхофер вступає до інституту Макса Планка на факультет біохімії, керівником якого був Роберт Губер. Займаючись рентгенівською кристалографією Й.Дайзенхофер уточнює структуру ензиму трипсину, взятого у великої рогатої худоби. 1974 р. Й.Дайзенхофер захищає докторську дисертацію. З 1976 р. Й.Дайзенхофер спільно з П.Колмансом та В.Пальмом займається дослідженням структури різних білків людини. З 1982 р. разом із Х.Міхелом та Д.Йостерхельтом Дайзенхофер займається дослідженнями білка мембрани живої клітини, який відіграє центральну роль у фотосинтетичних хімічних реакціях, що відбуваються в рослинах. Вчені одержали з клітинної мембрани пурпурову бактерію. Й.Дайзенхофер провів попередні дослідження пептидних ланцюгів мембранних білків і в 1987 р. з Х.Міхелом відкрив їх третинну структуру, використовуючи рентгенівський структурний аналіз та сучасні комп’ютерні технології. З березня 1988 р. Й.Дайзенхофер обіймає посаду професора з біохімії в медичному інституті Г.Х’югса Південно-західного медичного центру в Далласі при Техаському університеті. 1988 р. Й.Дайзенхоферу, Р.Губеру та Х.Міхелу було присуджено Нобелівську премію з хімії «за відкриття третинної структури центру фотосинтетичної реакції».


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Йоган Дайзенхофер (Deisenhofer) за відкриття третинної структури центру фотосинтетичної реакції рік народження: 1943 р.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок