Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> ЛЕВИЦЬКИЙ Кость Політичний діяч Галичини, адвокат і публіцист

ЛЕВИЦЬКИЙ Кость Політичний діяч Галичини, адвокат і публіцист

Назва:
ЛЕВИЦЬКИЙ Кость Політичний діяч Галичини, адвокат і публіцист
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,17 KB
Завантажень:
38
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
ЛЕВИЦЬКИЙ Кость
Політичний діяч Галичини, адвокат і публіцист
Народився 1859 р. в Галичині. Дійсний член Наукового . товариства ім. Т. Шевченка, співзасновник і провідний діяч багатьох політичних, економічних і культурних установ: у 1899 р. — співзасновник Української національно-демократичної партії (УНДП), пізніше її голова; у 1898—1899 рр. — директор Центробанку, перший президент Крайового союзу ревізійного (з 1904), Товариства українських правників у Львові, редактор «Правничої Часописі» (1889—1907). Був послом до Австрійського парламенту і Галицького сейму, головою Українського парламентарного клубу у Відні та Сеймового клубу у Львові. У 1914 р. очолив Українську головну раду у Львові, а згодом — Загальну українську раду у Відні. В листопаді 1918 р. став першим головою уряду ЗУНР. Автор численних праць і статей на історично-політичні та правничі теми. У 1939 р. заарештований більшовиками. Після 20-місячного ув’язнення звільнений. У липні 1941 р. був засновником і головою Української національної ради у Львові. Брав активну участь у діяльності товариства «Просвіта»; був автором Статуту 1891 р., членом головного відділу товариства, його секретарем, редактором і багаторічним головою; вирішальну роль відіграв у придбанні львівським відділенням «Просвіти» власного приміщення, розширенні мережі філій і читалень.
Автор низки праць, 18 з яких вийшли окремими збірками, зокрема «Про закон о товариствах і право збору» (1884), «Наша свобода, або Які ми маємо права» (1888), «Наш закон громадський, або Які ми маємо права і повинності в громаді» (1889), «Про права руської мови» (1896), «Про рентові оселі або рентові господарства» (1906) та ін.
Помер у 1941 р. Похований у Львові.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: ЛЕВИЦЬКИЙ Кость Політичний діяч Галичини, адвокат і публіцист

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок