Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> ХОМЕНКО Варвара Григорівна Український фольклорист і літературознавець

ХОМЕНКО Варвара Григорівна Український фольклорист і літературознавець

Назва:
ХОМЕНКО Варвара Григорівна Український фольклорист і літературознавець
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,30 KB
Завантажень:
453
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
ХОМЕНКО Варвара Григорівна
Український фольклорист і літературознавець
Народилася 12 грудня 1916 р. в с. Вертіївка (нині Ніжинського району Чернігівської області). Після закінчення Ніжинської педагогічної школи працювала вчителькою літератури (1933—1936) в селах Ніжинського району та Конотопа. У1938 р. закінчила мовно-літературний факультет Ніжинського педагогічного інституту. Викладала українську літературу в Конотопському учительському інституті.
У1947 р. В. Хоменко закінчила аспірантуру Київського педагогічного інституту і почала працювати в Інституті мистецтвознавства, фольклору та етнографії АН УРСР. У 1952 р. захистила кандидатську дисертацію «Частушки та коломийки на Україні в роки іноземної воєнної інтервенції і громадянської війни».
З 1971 р. — доцент кафедри літератури Київського інституту культури.
Опублікувала понад 50 наукових досліджень, нарисів, оглядових статей, рецензій із фольклористики. Питанням сучасного фольклорного процесу присвятила низку наукових праць і фольклорних збірників (деякі з них у співавторстві).
Особливе місце в колі наукових інтересів В. Хоменко посідали питання історії й теорії жанрів українського фольклору. Цій проблемі присвячено праці: «Коломийки і частушки» (1958, у співавторстві), «Історичні пісні», упорядкувала збірник «Думи» (1974). Автор розділів «Історичні пісні» та «Народна драма» в підручнику з українського фольклору (1965).
У різні роки вийшли друком дослідження з фольклористики та літературознавства: «Пушкін і наша сучасність» (1949), «Визвольна війна 1648—1654 рр. в народній творчості» (1957), «Героїко-патріотичні ідеї народного епосу в історичній драмі М. Старицького та І. Карпенка-Карого» (1958), «О. М. Горький та фольклор» (1961), «Богдан Хмельницький в українській народній творчості» (1970).
В. Хоменко цікавилася історією науки про фольклор. Вона підкреслювала велику роль народної творчості у формуванні й збагаченні української драматургії другої половини XIX ст.
Померла 20 жовтня 1974 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно



Реферат на тему: ХОМЕНКО Варвара Григорівна Український фольклорист і літературознавець

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок