Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Рудольф Крістоф Ойкен (Eucken)

Нобелівський лауреат Рудольф Крістоф Ойкен (Eucken)

Назва:
Нобелівський лауреат Рудольф Крістоф Ойкен (Eucken)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,92 KB
Завантажень:
84
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Рудольф Крістоф Ойкен (Eucken)


за напружені пошуки істини, усепроникну силу думки, широкий світогляд, жвавість і переконливість, з якими він захищав і розвивав ідеалістичну філософію
роки життя: 1846 - 1925 рр.
Німецький філософ Р.Ойкен народився 15 січня 1846 р. у маленькому містечку Ауріх в родині чиновника поштового відомства. У гімназії Ойкен захоплювався математикою і музикою. Під впливом одного зі своїх учителів В.Рейтера починає вивчати релігію і філософію. Після закінчення гімназії Ойкен вступив до Геттінгенського університету, де вивчав класичну філософію та історію древньої Індії. Після присвоєння йому ступеня доктора філософії в Геттінгені він п'ять років викладає у вищій школі. 1870 р. видає дві брошури про Арістотеля, а ще через рік одержує кафедру філософії в Базельському університеті. 1872 р. виходить друком його «Про метод Арістотеля», а вже через два роки Ойкен стає професором філософії Єнського університету, де викладав до 1920 р. 1878 р. він видає книгу «Фундаментальні засади сучасної філософської думки», що викликала великий інтерес у науковому середовищі. У ній він дає аналіз історичних коренів різних філософських уявлень. 1908 р. Ойкен перевидає цю книгу під новою назвою «Основні напрями сучасної думки», ув'язуючи історичний розвиток філософії з власними філософськими ідеями. 1882 р. Ойкен одружився з Ірен Пасів; у них народилися дочка і два сини. Починаючи з 90-х рр., Ойкен відходить від проблем історії, філософії і 1896 р. починає викладати власну ідеалістичну, релігійну й етичну думку і видає монографії «Істина релігії» (1901) та «Основна риса нового світорозуміння» (1907). У цих працях Ойкен підтверджує, що вічні духовні цінності слід шукати поза повсякденного життя, підкреслюючи важливість етичних устремлінь і закликаючи людство духовно удосконалюватися. 1908 р. Ойкен одержав Нобелівську премію з літератури «за напружені пошуки істини, усепроникну силу думки, широкий світогляд, жвавість і переконливість, з якими він захищав і розвивав ідеалістичну філософію». Ойкен прочитав свою Нобелівську лекцію «Натуралізм чи ідеалізм» через рік після одержання премії, пропагуючи натуралізм як «віру в зв'язок людини з Природою», а також ідеалізм, який теж несе в собі цю віру, проте вартий більшого, адже «піднімається над культурою, над життям, усвідомлюючи особисте у вічності». 1911 р. Ойкен в Англії прочитав курс лекцій. а 1912 р. провів шість місяців у Гарвардському університеті. У США він читав лекції в Сміт-коледжі та Лоуеллівському інституті в Бостоні й у Колумбійському університеті. У США він познайомився з Е.Карнегі й Т.Рузвельтом. Початок Першої світової війни розвіяв плани Ойкена (він не зміг поїхати до Японії і Китаю). 1913 р. вийшла книга М.Буту «Рудольф Ойкен. Його життя і вплив», де він підкреслював, що в Ойкені «поєднано інтелектуальну глибину, гостроту почуттів й уміння співчувати». Ойкен помер у Єні 15 вересня 1926 р.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Рудольф Крістоф Ойкен (Eucken)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок