Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Герберт Спенсер Гассер (Herbert Spenser Gasser) за відкриття, що стосуються високодиференційованих функцій окремих нервових волокон, за визначний внесок у розвиток фізіології нервової системи роки життя: 1888 - 1963 рр.

Нобелівський лауреат Герберт Спенсер Гассер (Herbert Spenser Gasser) за відкриття, що стосуються високодиференційованих функцій окремих нервових волокон, за визначний внесок у розвиток фізіології нервової системи роки життя: 1888 - 1963 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Герберт Спенсер Гассер (Herbert Spenser Gasser) за відкриття, що стосуються високодиференційованих функцій окремих нервових волокон, за визначний внесок у розвиток фізіології нервової системи роки життя: 1888 - 1963 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,67 KB
Завантажень:
480
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Герберт Спенсер Гассер (Herbert Spenser Gasser)


за відкриття, що стосуються високодиференційованих функцій окремих нервових волокон, за визначний внесок у розвиток фізіології нервової системи
роки життя: 1888 - 1963 рр.
Американський фізіолог Г.Гассер народився 5 липня 1888 р. в м. Платтвілл (штат Вісконсін) у родині лікаря. Гассер закінчив середню школу в Платтвіллі, потім вступив до Вісконсінського університету, обравши основним предметом зоологію. 1910 р. він отримав ступінь бакалавра мистецтв, а 1911 – магістра мистецтв; одночасно Гассер почав навчатися на фізіологічному відділенні університету, працював асистентом викладача, займався проблемою біохімічних і неврологічних сигналів, які регулюють частоту серцевих скорочень. 1915 р. Гассер здобув медичну освіту в медичній школі Джонса Гопкінса. Повернувшись до Вісконсіна, протягом року вивчав фармакологію; потім почав працювати в медичній школі Університету Вашингтона в Сент-Луїсі, де разом з Джозефом Ерлангером досліджував електричні властивості нервових сигналів. Під час Першої світової війни Гассер та Ерлангер вивчали травматичний шок, який виникає внаслідок утрати крові; Гассер паралельно займався фармакологічними дослідженнями у відділі хімічної воєнної служби у Вашингтоні, опублікував результати своїх досліджень з посилення нервових імпульсів. 1921 р. Гассера було призначено професором фармакології Вашингтонського університету; впродовж 1923 – 1925 рр. він працює в Європі разом з відомими вченими Арчибальдом В. Хіллом та Генрі Х. Дейлом. 1931 р. Гассер став професором фізіології й очолив медичний коледж Корнелльського університету, а через чотири роки – Рокфеллерівський інститут медичних досліджень (нині Рокфеллерівський університет). Досліджуючи властивості нервових волокон, багато часу витрачає на виконання адміністративних обов’язків. 1944 р. Г.Гассеру та Д.Ерлангеру було присуджено Нобелівську премію з фізіології і медицини «за відкриття, що стосуються високодиференційованих функцій окремих нервових волокон, за визначний внесок у розвиток фізіології нервової системи». Залишивши 1953 р. пост директора Рокфеллерівського інституту, Гассер продовжував свої дослідження. Учений був членом Національної академії наук, Американської асоціації з розвитку науки, Американського фізіологічного товариства та ін., отримав почесні ступені ряду університетів, зокрема Рочестерського, Вісконсінського, Паризького тощо. Гассер ніколи не одружувався. В останні роки життя страждав недугою, спричиненою інсультом. Помер Герберт Спенсер Гассер 11 травня 1963 р.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Герберт Спенсер Гассер (Herbert Spenser Gasser) за відкриття, що стосуються високодиференційованих функцій окремих нервових волокон, за визначний внесок у розвиток фізіології нервової системи роки життя: 1888 - 1963 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок