Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Людовік XIV

Людовік XIV

Назва:
Людовік XIV
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,14 KB
Завантажень:
395
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
 
Реферат на тему:
Людовік XIV
(1638-1715)


Король Франції з 1643-го року, син короля Людовіка XIII і королеви Ганни Австрійської.
Людовіку було усього лише п'ять років, коли вмер його батько, і він став королем. Керування країною взяла на себе Ганна Австрійська, однак навіть досягши повноліття, він не поспішав брати управління у свої руки, надаючи перевагу займатися любовними справами, залишаючи справи державні на Ганну Австрійську і кардинала Мазаріні.
Поки Людовік був неповнолітнім, регентом вважалася його мати, хоча справжнім правителем тоді був спритний італієць кардинал Мазаріні, що, будучи «першим міністром», зберігав трон для короля, що підростав. Це зовсім не було легкою справою, про що можна укласти хоча б по тому, що в ході руху Фронди, заколоту великої аристократії проти корони й особисто Мазаріні (1648–1653) юному Людовіку з матір'ю довелося в 1648 рятуватися з Парижа втечею. У кінцевому рахунку Мазаріні удалося здолати Фронду, а з висновком Піренейського світу (листопад 1659) він довів війну з Іспанією до переможного кінця. Мазаріні улаштував також шлюб Людовіка і Марії Терезії, старшої дочки Пилипа IV Іспанського. Після того як у 1661 Мазаріні вмер, Людовік зненацька для усіх оголосив про рішення правити надалі самостійно, обходячи без першого міністра.
Головною пристрастю Людовіка була слава, що знайшло відображення в його прізвисько «Король-Сонце» (Le Roi Soleil).
Правління Людовіка. Франція з її 18 мільйонами населення (приблизно в чотири рази більше населення Англії) мала досить людських ресурсів. Реформа армії здійснювалася військовими міністрами – Ле Телье і його сином маркізом де Лувуа, що сполучили ефективність з жорстокістю. Покращилися підготовка офіцерів і оснащення армії, збільшилося число комісарів, що відали військовими постачаннями і службами на місцях, зросла роль артилерії, під керівництвом кращого військового інженера Європи маркіза де Вобана зведення фортець і облогових споруджень зробилося наукою. Полководці Людовіка – такі як принц де Конде, віконт де Тюренн, герцог де Люксембург і Николя Катина, – входять у плеяду найбільш прославлених військових діячів Франції за всю її історію.
Апарат керування очолювали шість міністрів: канцлер, генеральний контролер фінансів і чотири державних секретарі. Канцлер керував судовими відомствами, а генеральний контролер – фінансовими справами; департаментами військово-морського флоту, іноземних справ, по справах гугенотів (французьких протестантів) відали чотири секретарі. У тісному контакті з цими чиновниками працювали 34 інтенданта на місцях, кожний з який був наділений великою владою у своєму окрузі і подавав наверх зведення, з якими погоджувалася загальна політика. При такій системі енергійний суверен мав у своєму розпорядженні практично необмежений простір для діяльності, особливо якщо йому допомагав здатний міністр; у Людовіка це був Жане Батист Кольбер, генеральний контролер з 1665.
Кольбер і внутрішня політика. Син торговця мануфактурою Кольбер одержав деякі зведення по юриспруденції і банківській справі; перші допомагали йому утілювати свої реформи в закони і кодекси, другі ж дозволяли йому діяти в сфері кредиту і фінансів. Глибокі пізнання в області соціальних і економічних умов Франції з'явилися результатом його безприкладної працездатності. Кольбер контролював усі сфери, за винятком зовнішньої політики й армії. Він здійснював регулювання промислового виробництва, у першу чергу текстильного, причому в ряді випадків у країну залучалися іноземні капіталісти і ремісники. У регіонах, що розташовували сприятливими природними умовами, наприклад водяною енергією, упроваджувалися нові виробництва. Зовнішня торгівля знаходилася під контролем численних консулів і регулювалася правилами морського кодексу. На ввезені готові вироби встановлювалися мита, сировина можна була ввозити безкоштовно. Кольбер відродив колоніальну систему, зробивши нові придбання у Вест-Індії, і налагодив більш тісні зв'язки між колоніями і метрополією.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Людовік XIV

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок