Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Роджер Уолкотт Сперрі (Sperry) за відкриття, які стосуються функціональної спеціалізації півкуль головного мозку роки життя: 1913 - 1994 рр.

Нобелівський лауреат Роджер Уолкотт Сперрі (Sperry) за відкриття, які стосуються функціональної спеціалізації півкуль головного мозку роки життя: 1913 - 1994 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Роджер Уолкотт Сперрі (Sperry) за відкриття, які стосуються функціональної спеціалізації півкуль головного мозку роки життя: 1913 - 1994 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,70 KB
Завантажень:
464
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Роджер Уолкотт Сперрі (Sperry)


за відкриття, які стосуються функціональної спеціалізації півкуль головного мозку
роки життя: 1913 - 1994 рр.
Американський невролог Р.Сперрі народився 20 серпня 1913 р. у Хартфорді (штат Коннектікут) в родині банкіра. Коли Роджеру було 11 років, його батько помер, а мати після професійної перепідготовки стала працювати заступником директора місцевої середньої школи. Роджер навчався в державній середній школі, потім вступив до Оберлін-коледжу (штат Огайо) і 1935 р. одержав ступінь бакалавра з англійської мови. Потім він продовжив навчання в Оберлін-коледжі й 1937 р. захистив магістерську дисертацію з психології. Протягом ще одного року Сперрі вивчає в Оберлін-коледжі зоологію, а згодом переходить до Чиказького університету, де продовжує вивчення зоології під керівництвом П.Вейса. В дослідженнях, присвячених організації нервової системи, він довів, що синапси (структури, які забезпечують передавання імпульсів між нервовими клітинами) функціонують за принципом хімічної взаємодії. 1941 р. він одержує докторський ступінь у Чиказькому університеті. Протягом наступних 5 років Сперрі працює науковцем у Гарвардському університеті і разом з К.Лешлі продовжує свої дослідження з вивчення тварин з операціями на головному мозку (комісуротомія великих напівкуль). 1946 р. Сперрі повертається до Чиказького університету на посаду асистент-професора анатомії; 1952 р. його було призначено ад'юнкт-професором психології. Тут він продовжує вивчати вплив комісуротомії на діяльність головного мозку тварин. Ця робота призвела до істотного прогресу у вивченні пізнавальних процесів. Дослідження Сперрі допомогли пояснити церебральні механізми пам'яті, мови і сприйняття просторових образів. Разом зі своїм колегою Р.Меєрсом він встановив, що після комісуротомії «кожна з роз'єднаних півкуль поводилася так, ніби не усвідомлює, які пізнавальні процеси відбуваються в іншій півкулі». Ці досліди довели, що нервові зв'язки між півкулями відіграють найважливішу роль для цілісного чуттєвого сприйняття. 1949 р. Сперрі одружився з Нормі Гей Д’юпрі. В родині народилося двоє дітей – син і дочка. 1954 р. Сперрі одержує посаду професора психобіології в Каліфорнійському технологічному інституті. 1981 р. Сперрі «за відкриття, які стосуються функціональної спеціалізації півкуль головного мозку» спільно з Д. Х’юбел і Т. Візел було присуджено Нобелівську премію з фізіології і медицини. Помер Р.Сперрі 1994 р.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Роджер Уолкотт Сперрі (Sperry) за відкриття, які стосуються функціональної спеціалізації півкуль головного мозку роки життя: 1913 - 1994 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок