Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Роберт Вільям Холлі (Holley) за розшифрування генетичного коду і його ролі в синтезі білків роки життя: 1922 - 1993 рр.

Нобелівський лауреат Роберт Вільям Холлі (Holley) за розшифрування генетичного коду і його ролі в синтезі білків роки життя: 1922 - 1993 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Роберт Вільям Холлі (Holley) за розшифрування генетичного коду і його ролі в синтезі білків роки життя: 1922 - 1993 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,43 KB
Завантажень:
199
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Роберт Вільям Холлі (Holley)


за розшифрування генетичного коду і його ролі в синтезі білків
роки життя: 1922 - 1993 рр.
Американський біохімік Р.Холлі народився 28 січня 1922 р. в Урбані (штат Іллінойс) і був одним із чотирьох синів учителів Віоли Естер (Вольф) і Чарлза Елмера Холлі. Ще з юності в Холлі виник незмінний інтерес до біології. 1938 р. після закінчення середньої школи він вступив до Іллінойського університету для вивчення хімії. Через 4 роки вже одержав звання бакалавра і перейшов до Корнелльського університету для завершення досліджень з органічної хімії. Під час Першої світової війни Холлі із групою учених синтезував пеніцилін – антибіотик, відкритий 1928 р. Флемінгом. 1945 р. Холлі одружується з Ганною Дворкін, викладачкою математики; у них народився син. Холлі любив подорожувати із сім'єю. 1947 р. Холлі одержав ступінь доктора філософії в Національній дослідницькій раді в Корнеллі. Отримавши стипендію Американського хімічного товариства, Холлі продовжує дослідження у Вашингтонському державному коледжі, займається вивченням біохімії нуклеїнових кислот. 1955 р., отримавши річну відпустку, Холлі продовжує дослідження нуклеїнових кислот у Каліфорнійському технологічному інституті в Пасадені, де починає експерименти, що через 10 років призвели до визначення хімічної структури рибонуклеїнової кислоти (РНК). 1964 р. Холлі був призначений професором і керівником відділу біохімії і молекулярної біології Корнелльського університету. Разом із колегами Холлі продовжує досліди Ніренберга щодо синтезування молекул транспортної РНК із нуклеотидною послідовністю. Холлі розділив Нобелівську премію з фізіології і медицини 1968 р. із Х.Г.Караном і М.Ніренбергом «за розшифрування генетичного коду і його ролі в синтезі білків». 1968 р. Холлі стає професором молекулярної біології Американського онкологічного товариства і членом наукового товариства Солкського інституту. Холлі був відзначений багатьма нагородами за фундаментальні медичні дослідження, був членом багатьох товариств і Національної академії наук США. Помер Холлі в 1993 р.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Роберт Вільям Холлі (Holley) за розшифрування генетичного коду і його ролі в синтезі білків роки життя: 1922 - 1993 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок