Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Станфорд Мур (Moore) за внесок щодо зв'язку між хімічною структурою і каталітичною дією активного центру молекули рибонуклеази роки життя: 1913 - 1982 рр.

Нобелівський лауреат Станфорд Мур (Moore) за внесок щодо зв'язку між хімічною структурою і каталітичною дією активного центру молекули рибонуклеази роки життя: 1913 - 1982 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Станфорд Мур (Moore) за внесок щодо зв'язку між хімічною структурою і каталітичною дією активного центру молекули рибонуклеази роки життя: 1913 - 1982 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,74 KB
Завантажень:
184
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Станфорд Мур (Moore)


за внесок щодо зв'язку між хімічною структурою і каталітичною дією активного центру молекули рибонуклеази
роки життя: 1913 - 1982 рр.
Американський біохімік С.Мур народився у Чикаго (штат Іллінойс) 4 вересня 1913 р. в родині викладача університету. Незабаром після народження сина родина переїхала до Нашвілла (штат Теннессі). Мур зростав у сім’ї, де панувала атмосфера знань. Він рано почав цікавитися хімією, а його учитель з середньої школи сприяв розвитку цього інтересу. Вступивши 1931 р. до Вандербільтського університету, Мур обирав між хімією й авіаційною інженерією, однак після досконалого вивчення молекулярної будови під керівництвом А.Інгерсолла зупинився на органічній хімії. Одержавши 1935 р. ступінь бакалавра мистецтв із найвищою похвалою, Мур був нагороджений стипендією, завдяки якій з'явилася можливість продовжити навчання у Вісконсінському університеті. За дисертацію, присвячену характеристиці вуглеводнів і похідних бензімідазолу, Мур 1938 р. одержав докторський ступінь. За запрошенням Бергмана 1939 р. Мур почав працювати в Рокфеллерівському інституті над методом визначення амінокислотного складу білків. Під час другої світової війни Мур служив офіцером в Управлінні наукових досліджень і розвитку США. 1958 р. Мур і М.Стайн розробили автоматичний метод амінокислотного аналізу, який став постійно використовуватися під час досліджень в галузі біохімії білків. У 60-ті роки ученими було виявлено повну послідовність чергування амінокислот в рибонуклеазі (це була друга з віднайдених білкових послідовностей і перша з послідовностей ферментів). Завдяки використанню цих результатів Муру і Стайну вдалося визначити місце розташування і склад компонентів активного центру рибонуклеази, який каталізує розщеплення РНК. 1972 р. Муру і Стайну спільно із К.Анфінсеном було присуджено Нобелівську премію з хімії «за внесок щодо зв'язку між хімічною структурою і каталітичною дією активного центру молекули рибонуклеази». У вступній промові Мальстрем підкреслив, що розуміння каталітичної дії ферменту залежить від установлення місця розташування його активної ділянки. Завдяки цим дослідженням Муру і Стайну вдалося створити докладну картину активної ділянки рибонуклеази задовго до того, як було встановлено тривимірну структуру цього ферменту. Після одержання Нобелівської премії Мур продовжує займатися дослідженнями ферментів у Рокфеллерівському інституті. Страждаючи прогресуючим склерозом, учений 23 серпня 1982 р. покінчив із життям у своєму будинку в Нью-Йорку. Йому було тоді 68 років.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Станфорд Мур (Moore) за внесок щодо зв'язку між хімічною структурою і каталітичною дією активного центру молекули рибонуклеази роки життя: 1913 - 1982 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок