Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Стівен Вайнберг (Weinberg)

Нобелівський лауреат Стівен Вайнберг (Weinberg)

Назва:
Нобелівський лауреат Стівен Вайнберг (Weinberg)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,70 KB
Завантажень:
403
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Стівен Вайнберг (Weinberg)


за внесок в об'єднану теорію слабких електромагнітних впливів між елементарними частинками, у тому числі за припущення про слабкі нейтральні струми
рік народження: 1933 р.
Американський фізик Стівен Вайнберг народився 3 травня 1933 р. у Нью-Йорку; син Єви (Ізраель) Вайнберг і Фредеріка Вайнберга, судового стенографіста. Навчався в науково орієнтованій школі в Бронксі. Одним з його вчителів був Шелдон Л. Глешоу. 1954 р., здобувши ступінь бакалавра в Корнелльському університеті, він працює протягом року в Інституті теоретичної фізики в Копенгагені (нині Інститут Нільса Бора). Повернувшись до США, 1937 р. дістав докторський ступінь у Принстонському університеті. 1954 р. Вайнберг одружився з Луїзою Голдвассер, у них є дочка. Після захисту докторської дисертації з 1957 р. Вайнберг працює в Колумбійському університеті, а згодом викладає у Каліфорнійському університеті в Берклі. 1969 р. працює викладачем Массачусетського технологічного інституту. 1973 р. переходить до Гарвардського університету на посаду професора фізики й одночасно є провідним ученим у Смітсонівській астрофізичній обсерваторії. Використовуючи теорію Глешоу, Вайнберг запропонував 1967 р. єдину теорію, відповідно до якої електромагнітні й слабкі сили ідентичні за вкрай високих енергій. Теорія, яку розвинули Глешоу, Вайнберг й Салам знайшла підтвердження 1973 р., коли було виявлено слабкі нейтральні струми в експериментах, проведених у Лабораторії національного прискорювача ім. Фермі поблизу Чикаго й у ЄЦЯД (Європейський центр ядерного дослідження) неподалік від Женеви. 1979 р. Вайнберга було нагороджено Нобелівською премією з фізики «за внесок в об'єднану теорію слабких електромагнітних впливів між елементарними частинками, у тому числі за припущення про слабкі нейтральні струми». Від 1982 р. Вайнберг займає посаду професора Техаського університету в Остині. Він був консультантом Інституту оборонних досліджень (1960-1973) й Агентства з роззброювання й контролю над озброєннями США (1971-1973). У години дозвілля Вайнберг вивчає середньовічну історію. Вайнберг одержав премію Дж. Роберта Оппенгеймера Університету Майамі (1973), премію Денні Хейнемана (1977), Американського фізичного товариства й медаль Еліота Крессона Франклінівського інституту (1979). Він є членом Американської національної академії наук, Американського фізичного товариства, Американського астрономічного товариства, Лондонського королівського товариства й Американської академії середньовіччя. Має почесні ступені Нокс-коледжу, Чиказького, Рочестерського, Єльского, Нью-Йоркського університетів, а також Університету Кларка.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Стівен Вайнберг (Weinberg)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок