Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Моріс Полідор Марі Метерлінк (Maeterlinck)

Нобелівський лауреат Моріс Полідор Марі Метерлінк (Maeterlinck)

Назва:
Нобелівський лауреат Моріс Полідор Марі Метерлінк (Maeterlinck)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,91 KB
Завантажень:
92
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Моріс Полідор Марі Метерлінк (Maeterlinck)


за багатогранну літературну діяльність, особливо за драматичні твори, що відзначаються багатством уяви і поетичною фантазією
роки життя: 1862 - 1949 рр.
Бельгійський драматург і есеїст М.Метерлінк народився 29 серпня 1862 р. у Генті в заможній фламандській сім'ї. Учився в єзуїтському коледжі і Гентському університеті. Отримавши 1885 р. диплом, М.Метерлінк їде до Парижа для удосконалення в юриспруденції. Проте там він цілковито віддається літературі, захоплюється символізмом. Після повернення через 6 місяців на батьківщину займається адвокатською практикою, співробітничає в пресі як критик, майстер нарисів і поет. Впродовж 1889 – 1896 рр. вийшло дві його поетичні збірки. М.Метерлінк згодом пише символічні п'єси, для яких характерна утаємничена атмосфера казковості: герої говорять мало, короткими багатозначними фразами, багато що полишається в підтексті. 1896 р., переїхавши до Парижа, М.Метерлінк пише метафізичні есе і трактати, що ввійшли до збірника «Скарб смиренних», «Мудрість і доля». Ім'я М.Метерлінка стало широко відомим після виходу драми «Пелеас і Мелізанда» (1892) про трагічне кохання героїні до брата чоловіка. Ця тема стала основою для створення музичних творів К.Дебюссі, Я.Сібеліуса, А.Шенберга. Драма у перекладі В.Брюсова була поставлена в Петербурзі режисером В.Меєрхольдом на сцені театру В.Коміссаржевської. У цьому ж театрі були поставлені й інші п'єси М.Метерлінка: – «Сестра Беатріса», «Смерть Тентажіля», «Чудо святого Антонія». Найдовше сценічне життя припало на п’єсу «Синій птах», вперше поставлену Станіславським 1908 р. на сцені МХАТу. 1914 р. Сулержицький і Вахтангов поставили «Синього птаха» у Парижі. Ця казкова фантазія, весела і смутна, лірична і мудра, сповнена віри в доброту і силу людини. Синій птах – символ людського щастя. Розповідь про одного із героїв цієї п'єси – Тільтілє – М.Метерлінк продовжує в п'єсі-феєрії «Заручини» (1918). 1911 р. М.Метерлінку було присуджено Нобелівську премію «за багатогранну літературну діяльність, особливо за драматичні твори, що відзначаються багатством уяви і поетичною фантазією». М.Метерлінк вважається одним із засновників театру абсурду. Проте йому належать книги «Розум квітів», «Життя бджіл», «Життя термітів», «Життя мурашок» – спостереження за життям комах і рослин, що є невіддільними від міркувань про людське братерство. Письменник намагався дати людям урок любові і добра, вірності та взаєморозуміння. 1948 р., повернувшися із США, де жив від 1940 р., видав книгу мемуарів «Блакитні бульбашки». М.Метерлінк помер 6 травня 1949 р. у Ніцці.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Моріс Полідор Марі Метерлінк (Maeterlinck)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок