Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Річард Філліпс Фейнман (Feynman) за фундаментальні роботи з квантової електродинаміки, що склали значні перспективи для фізики елементарних частинок роки життя: 1918 - 1988 рр.

Нобелівський лауреат Річард Філліпс Фейнман (Feynman) за фундаментальні роботи з квантової електродинаміки, що склали значні перспективи для фізики елементарних частинок роки життя: 1918 - 1988 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Річард Філліпс Фейнман (Feynman) за фундаментальні роботи з квантової електродинаміки, що склали значні перспективи для фізики елементарних частинок роки життя: 1918 - 1988 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,94 KB
Завантажень:
495
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Річард Філліпс Фейнман (Feynman)


за фундаментальні роботи з квантової електродинаміки, що склали значні перспективи для фізики елементарних частинок
роки життя: 1918 - 1988 рр.
Американський фізик-теоретик Р.Фейнман народився 11 травня 1918 р. у Нью-Йорку в родині Мелвілла Артура Фейнмана й Люсіль Філліпс. Батько, завідувач відділом збуту фабрики з виготовлення форменого одягу, всіляко підтримував інтерес сина до природничих наук. Після закінчення середньої школи 1935 р. Фейнман вступив до Массачусетського технологічного інституту й 1939 р. закінчив його з дипломом бакалавра з фізики. Того ж року Фейнман вступив до аспірантури Принстонського університету й дістав Прокторську стипендію. Предметом наукових пошуків Фейнмана стає розробка радикально нових підходів до розв’язання проблем квантової електродинаміки. Йому вдалося знайти оригінальні шляхи включення квантової механіки до класичної електродинаміки. Однією з найцінніших його ідей було застосування принципу найменшої дії. 1942 р. Фейнман захистив дисертацію на тему «Принцип найменшої дії в квантовій механіці», здобувши докторський ступінь із фізики. Від 1942 до 1945 р. він працював у Лос-Аламосі (штат Нью-Мексико) з відомими фізиками Н.Бором і Е.Фермі, які займалися поділом ізотопів урану для потреб Манхеттенського проекту, тобто для створення атомної бомби. У 1950 р. Фейнман стає професором теоретичної фізики Каліфорнійського технологічного інституту. 1948 р. незалежно від Д.Швінгера й С.Томонаги Фейнман пропонує свій варіант теорії квантової електродинаміки, в якій квантовоелектродинамічні впливи розглядалися у новому аспекті – траєкторії в просторі-часі. Для обчислення й можливого перетворення частинок 1949 р. він розробляє правила й графічну техніку (так звані діаграми Фейнмана). Зовні прості, але надзвичайно зручні діаграми широко застосовуються в багатьох областях фізики. Фейнману вдалося пояснити чимало властивостей частинок (магнітний момент електрону, «лембівський» зсув енергетичних рівнів тощо). Разом зі Д.Швінгером і С.Томонагою Фейнману було присуджено Нобелівську премію з фізики 1965 р. «за фундаментальні роботи з квантової електродинаміки, що склали значні перспективи для фізики елементарних частинок». Квантова електродинаміка цих учених вважається найточнішою з відомих нині фізичних теорій, і її правильність експериментально підтверджена в широкому діапазоні – від субатомних до астрономічних масштабів. Фейнман є автором відомого курсу «Фейнманівські лекції з фізики». Крім Нобелівської премії, Фейнман був удостоєний премії А.Ейнштейна (1954), міжнародної золотої медалі Н.Бора (1973), національної медалі за науку (1980) та інших почесних наукових нагород. Він був членом Лондонського королівського товариства й Американського фізичного товариства. Фейнман був тричі одружений. Від третього шлюбу з Гвенет Ховарт у нього були син і дочка. Помер Фейнман 15 лютого 1988 р.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Річард Філліпс Фейнман (Feynman) за фундаментальні роботи з квантової електродинаміки, що склали значні перспективи для фізики елементарних частинок роки життя: 1918 - 1988 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок