Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Леопольд Стефан Ружичка (Ruzicka) За роботи з поліметиленів і вищих терпенів роки життя: 1887 - 1976 рр.

Нобелівський лауреат Леопольд Стефан Ружичка (Ruzicka) За роботи з поліметиленів і вищих терпенів роки життя: 1887 - 1976 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Леопольд Стефан Ружичка (Ruzicka) За роботи з поліметиленів і вищих терпенів роки життя: 1887 - 1976 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,80 KB
Завантажень:
268
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Леопольд Стефан Ружичка (Ruzicka)


За роботи з поліметиленів і вищих терпенів
роки життя: 1887 - 1976 рр.
Швейцарський хімік Л.Ружичка народився 13 вересня 1887 р. в Австро-Угорщині, в м.Вуковарі (що зараз знаходиться в Югославії) в родині бондаря Степана Ружички й Амалії (Север) Ружички. 1891 р. після смерті батька Ружичка з матір'ю і старшим братом переїжджає в Осієк, де закінчує початкову школу й гімназію. 1906 р. Ружичка вступає до Технічного університету в Карлсруе (Німеччина), де за два роки здобуває вищу освіту й починає працювати над докторською дисертацією, яку захистив 1910 р. Через два роки після захисту дисертації його призначають директором Федерального технологічного інституту в Цюріху, де він разом зі Штаудінгером проводить дослідження з хімії природних інсектицидів, вироблених рослинами, що згодом було покладено в основу виробництва пестицидів. 1912 р. Ружичка одружився з Ганною Гаусман, дітей у них не було. 1917 р. Ружичка став швейцарським громадянином і посів посаду лектора Федерального технологічного інституту. З 1918 по 1921 р. він виконує замовлення швейцарської хімічної фірми “Гессельштафт фюр хеміше індустрі”, а через деякий час починає працювати в лабораторії женевської парфумерної фабрики. За ці роки він стає відомим завдяки дослідженням терпено-органічних сполук, виявлених в рослинних оліях. До 1934 р. Ружичка з колегами синтезує чоловічі гормони – андростерон і тестостерон, а в наступному році ним було визначено молекулярну структуру тестостерону. За роботи з поліметиленів і вищих терпенів у 1939 р. Ружичці було присуджено Нобелівську премію з хімії. У зв'язку з Другою світовою війною цю премію він отримав у 1940 р. у Федеральному технологічному інституті. Нобелівську лекцію прочитав у Стокгольмі через 5 років. Будучи аполітичною людиною, під час війни Ружичка врятував кількох учених єврейської національності, а також активно допомагав Югославському руху Опору. 1950 р. Ружичка розлучився з дружиною, а через рік одружився з Гертрудою Аклін. Після війни Ружичка зайнявся колекціонуванням предметів мистецтв, особливо робіт голландських і фламандських майстрів XVII століття. Свою колекцію він подарував Цюріхському художньому музею. Незважаючи на дальтонізм, він захоплювався кольоровою фотографією. 1957 р. Ружичка йде у відставку, залишаючись консультантом у ряді швейцарських хімічних компаній. Він був пристрасним садівником, любив розводити троянди й альпійські квіти. Помер Ружичка 26 вересня 1976 р.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Леопольд Стефан Ружичка (Ruzicka) За роботи з поліметиленів і вищих терпенів роки життя: 1887 - 1976 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок