Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Кеннет Геддес Вілсон (Wilson) за теорію критичних явищ, пов'язаних із фазовими переходами рік народження: 1936 р.

Нобелівський лауреат Кеннет Геддес Вілсон (Wilson) за теорію критичних явищ, пов'язаних із фазовими переходами рік народження: 1936 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Кеннет Геддес Вілсон (Wilson) за теорію критичних явищ, пов'язаних із фазовими переходами рік народження: 1936 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,77 KB
Завантажень:
280
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Кеннет Геддес Вілсон (Wilson)


за теорію критичних явищ, пов'язаних із фазовими переходами
рік народження: 1936 р.
Американський фізик-теоретик Вілсон народився 8 червня 1936 р. в Уолтхемі (штат Массачусетс) і був старшим серед чотирьох дітей у сім'ї ученого. Свою початкову освіту Вілсон одержав у приватних школах у Массачусетсі. Він був особливо обдарованим в галузі математики і пізніше згадував, що, чекаючи шкільний автобус, розважався абстрактним витягом з голови кубічних коренів. Після закінчення школи в штаті Пенсільванія 1952 р. він був прийнятий до Гарвардського університету, де вивчав математику й фізику. Ступінь бакалавра цього університету він одержав 1956 р. Потім займався аспірантською роботою з квантової теорії поля в Каліфорнійському технологічному інституті (Калтех), одержавши докторський ступінь (1961) Його докторська дисертація називалася «Дослідження рівняння Лоу і рівнянь Чу-Мандельштама». Вілсон був нагороджений післядисертаційною стипендією в Гарварді, а згодом одержав стипендію фонду Форда (1962-1963) для роботи в Європейському центрі ядерних досліджень. 1963 р. він переходить до фізичного факультету Корнелльського університету, де стає професором (1970). У своїх ранніх роботах, присвячених елементарним частинкам і взаємодії між ними, Вілсон використав математичну техніку, «перенормування», яку запропонували Гелл-Манн, Лоу та інші, щоб спростити ряд положень квантової електродинаміки. У разі безпосереднього додавання квантової теорії до теорії поводження елементарних частинок довелося зіткнутися з такими незручними величинами, як безкінечний заряд. Вілсон зробив свій внесок у цю теорію, вирішуючи у своїй докторській дисертації завдання, пов'язане з К-мезонами (каонами). Його головні роботи стосуються галузі квантової теорії поля, теорії елементарних частинок, статистичної фізики. Вілсон застосував для дослідження критичних явищ у статистичній фізиці метод ренормалізаційної групи і побудував теорію фазових переходів ІІ роду (теорія Вілсона), в якій точно обчислено коефіцієнт у лінійній залежності теплоємності від температури за низьких температур. Вілсона було нагороджено Нобелівською премією з фізики 1982 р.«за теорію критичних явищ, пов'язаних із фазовими переходами». Практичного застосування перенормування можна очікувати в таких галузях, як всмоктування рідини крізь тверде тіло, заморожування, поширення тріщин у металах і потік нафти в підземних резервуарах. Вілсон є членом американської Національної академії наук і Американської академії наук і мистецтв.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Кеннет Геддес Вілсон (Wilson) за теорію критичних явищ, пов'язаних із фазовими переходами рік народження: 1936 р.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок