Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Отто Генріх Варбур (Warburg) за відкриття природи і механізму дії дихального ферменту роки життя: 1883 - 1970 рр.

Нобелівський лауреат Отто Генріх Варбур (Warburg) за відкриття природи і механізму дії дихального ферменту роки життя: 1883 - 1970 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Отто Генріх Варбур (Warburg) за відкриття природи і механізму дії дихального ферменту роки життя: 1883 - 1970 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,79 KB
Завантажень:
5
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Отто Генріх Варбур (Warburg)


за відкриття природи і механізму дії дихального ферменту
роки життя: 1883 - 1970 рр.
Німецький біохімік О.Варбург народився у Фрайбурзі 8 жовтня 1883 року в родині ученого. Варбург одержав початкову освіту в гімназії Фрідріха Вердера. У будинку Варбургів часто зустрічалися видатні учені – Макс Планк, Альберт Ейнштейн та інші, а також музиканти й артисти. 1901 р. Отто стає студентом Фрайбурзького університету, вивчає хімію, а 1903 р. переводиться до лабораторії Фішера в Берлінському університеті. 1906 р. він одержує докторський ступінь з хімії в Берлінському університеті, захистивши дисертацію з проблем оптичної активності пептидів та їхнього ферментативного гідролізу. Згодом Варбург починає вивчати медицину в Гейдельберзькому університеті. Таке рішення було спричинене сподіваннями зробити відкриття, на базі якого можна було б перемогти рак. 1911 р. Варбург одержав медичний ступінь Гейдельберзького університету. 1913 р. його обрано членом Товариства кайзера Вільгельма з призначенням на посаду керівника відділу і лабораторії Інституту біології кайзера Вільгельма в Берліні. Все це відкривало йому великі можливості щодо вибору напрямку наукових досліджень. 1914 році, коли почалася перша світова війна, Варбург добровільно пішов на фронт і протягом чотирьох років служив у кавалерії. Йому подобалася військова служба. 1918 р. він одержав листа від А.Ейнштейна, в якому учений наполягав на поверненні О.Варбурга в поле науки. Варбург прислухався до його розсудів і повернувся до Берлінської лабораторії на посаду професора. Протягом 50 років своєї наукової діяльності О.Варбург проводив комплексні дослідження з: фотосинтезу, вивчення раку і ферментів клітинних окисних реакцій. Ним розроблені аналітичні методи, що включають манометрію, використовувану для вимірювання тиску газів, спектрофотометрію (вимірювання за допомогою монохроматичного світла швидкості реакцій і наявності метаболітів), методику виконання тканинних зрізів для визначення споживання кисню без механічного руйнування клітин. Після довгих досліджень він дійшов висновку (1913), що пухлинні клітини частіше використовують анаеробний шлях метаболізму глюкози, а нормальні клітини трансформуються в злоякісні через недолік кисню. Він також припускав, що ціанід є вторинною причиною раку. 1931 р. О.Варбург був нагороджений Нобелівською премією з фізіології і медицини «за відкриття природи і механізму дії дихального ферменту». У 85 років Варбург упав на сходах, пошкодивши шийку стегна, у нього розвився тромбоз глибоких вен. Учений помер від емболії легенів 1 серпня 1970 р.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Отто Генріх Варбур (Warburg) за відкриття природи і механізму дії дихального ферменту роки життя: 1883 - 1970 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок