Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Ніколас Бломберген (Bloembergen) за внесок у розвиток лазерної спектроскопії рік народження: 1920 р.

Нобелівський лауреат Ніколас Бломберген (Bloembergen) за внесок у розвиток лазерної спектроскопії рік народження: 1920 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Ніколас Бломберген (Bloembergen) за внесок у розвиток лазерної спектроскопії рік народження: 1920 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,01 KB
Завантажень:
79
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Ніколас Бломберген (Bloembergen)


за внесок у розвиток лазерної спектроскопії
рік народження: 1920 р.
Нідерландсько-американський фізик Н.Бломберген народився 11 березня 1920 р. у Дордрехті (Нідерланди) в родині інженера-хіміка. Вихований у консервативній, дисциплінованій та інтелектуальній атмосфері, хлопчик любив читати, а також залюбки: плавав, займався вітрильним спортом, ковзанами, що всіляко заохочувалося родиною. Після початкової школи в 12 років Бломберген вступив до муніципальної гімназії Утрехта, де акцент робився на гуманітарні дисципліни, а учні готувалися до навчання в університеті. Майже у всіх його вчителів були докторські ступені. Його схильність до природничих наук виявилася лише в останніх класах, коли він став вивчати основи фізики і хімії. 1938 р. Бломберген вступив до Утрехтського університету, щоб вивчати фізику. Після окупації Німеччиною Нідерландів 1940 р. багато працівників факультету було звільнено. Проте Бломберген одержав еквівалент магістерського ступеня 1943 р., саме перед тим як нацисти закрили заклад. Протягом наступних двох років він переховувся від нацистів. 1945 р. Бломбергена було прийнято до аспірантури Гарвардського університету. Усього лише за шість тижнів до приїзду Бломбергена до США М.Персел і два його колеги відкрили ядерний магнітний резонанс (ЯМР) – поглинання і випромінювання атомним ядром електромагнітної енергії високої частоти, пов'язаної з ядерним спіном. Як аспірант Бломберген допомагав розробляти перші ЯМР-прилади. За результатами досліджень 1948 р. учений опублікував важливу статтю з релаксаційного ефекту в ЯРМ, що цілковито увійшла до докторської дисертації, яку він представив в Лейденському університеті, і, одержавши стипендію, переїхав туди 1947 р. Після повернення до США 1949 р. Бломберген був обраний членом дуже престижного Товариства випускників Гарварда. Він стає там же ад’юнкт-професором (1951), повним професором (1957), професором фізики 1974 р. і університетським професором (1980). Основні роботи ученого стосуються ядерного й електронного парамагнітного резонансу, квантової електроніки, нелінійної оптики, лазерної спектроскопії. Він запропонував також використовувати трирівневий метод для створення квантових підсилювачів радіодіапазону на парамагнітних кристалах (парамагнітні мазери) і дав схему твердотілого мазера постійної дії. Бломберген разом з Е.Перселом і Р.Паундом ввів поняття про температуру спіну, вищу, ніж температура ґраток, заклав основи мікроскопічної теорії релаксації в рідинах, ввів поняття про дифузію спіну. Незалежно від Дж.Вебера розробив квантові лічильники, а також запропонував як еталон частоти використовувати мазер з нульовим полем. 1962 р. сформулював теорію нелінійної взаємодії чотирьох світлових хвиль. «За внесок у розвиток лазерної спектроскопії» Бломберген, К.Сігбан і Шавлов поділили між собою Нобелівську премію з фізики 1981 р.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Ніколас Бломберген (Bloembergen) за внесок у розвиток лазерної спектроскопії рік народження: 1920 р.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок