Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Олександр Ісайович Солженіцин (Solzhenitsyn) за моральну силу творів, написаних за традиціями великої російської літератури рік народження: 1918 р.

Нобелівський лауреат Олександр Ісайович Солженіцин (Solzhenitsyn) за моральну силу творів, написаних за традиціями великої російської літератури рік народження: 1918 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Олександр Ісайович Солженіцин (Solzhenitsyn) за моральну силу творів, написаних за традиціями великої російської літератури рік народження: 1918 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,99 KB
Завантажень:
328
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Олександр Ісайович Солженіцин (Solzhenitsyn)


за моральну силу творів, написаних за традиціями великої російської літератури
рік народження: 1918 р.
Російський прозаїк, драматург і поет О.І.Солженіцин народився 11 грудня 1918 р. у Кисловодську на Північному Кавказі в родині селян. Однак його батьки здобули непогану освіту й батько, Ісай Солженіцин, пішов з Московського університету добровольцем на фронт, був тричі нагороджений, а загинув на полюванні за півроку до народження сина. Мати Солженіцина, Таїсія Захарівна (Щербак), переїхала із сином до Ростова-на-Дону. 1938 р., закінчивши школу, Солженіцин вступає до Ростовського університету, де займається фізикою й математикою. 1940 р. він одружується зі своєю однокурсницєю Наталією Решетовською. 1941р., діставши диплом математика, Солженіцин закінчує заочне відділення Інституту філософії, літератури й історії в Москві. Під час Другої світової війни Солженіцин служив в артилерії, а 1945 р. був заарештований у Австрії за критику Сталіна в листах до друзів, позбавлений звання капітана й відправлений у Московську в'язницю на Лубўянці за сфабрикованою справою. Його було засуджено до восьми років увўязнення, відбув їх цілком, після чого був направлений у заслання, від якого звільнений 1956 р. після ХХ з'їзду Компартії СРСР. 1957 р. Солженіцин був реабілітований за відсутністю складу злочину. До 1962 р. Солженіцин викладав фізику й математику в школі м. Рязані. З дозволу радянського лідера Хрущова в 11 номері журналу «Новий світ» за 1962 р. було опубліковано повість «Один день Івана Денисовича», а самого Солженіцина було прийнято до Спілки письменників. Друкує кілька оповідань і навіть висувається на здобуття Ленінської премії за 1964 р., однак, після зміни влади, письменника перестають публікувати. 1967 р. Солженіцін направляє на адресу IV з'їзду письменників лист про цензуру й захист авторських прав, у результаті чого 1969 р. він був виключений зі Спілки письменників. 1968 р. на Заході опубліковано, в основному, автобіографічний твір «Раковий корпус». 1970 р. Солженіцин був нагороджений Нобелівською премією з літератури «за моральну силу творів, написаних за традиціями великої російської літератури». 1973 р. після конфіскації рукопису головного доробку Солженіцина «Архіпелаг Гулаг», він зв'язався зі своїм видавцем у Парижі й розпорядився надрукувати вивезений туди екземпляр. 12 лютого 1974 р. Солженіцин був заарештований, звинувачений у державній зраді, позбавлений радянського громадянства й депортований до Німеччини. Його другій дружині, Наталії Світловій, разом із трьома синами було дозволено виїхати до чоловіка пізніше. Після двох років перебування в Цюріху, де письменник і завершив третій том «Архіпелаг Гулаг», Солженіцин із родиною переїжджає до США й поселяється в штаті Вермонт. 27 травня 1994 р. Солженіцин повертається до Росії. Проїхавши країну від Далекого Сходу до Москви, він активно включається до громадського життя.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Олександр Ісайович Солженіцин (Solzhenitsyn) за моральну силу творів, написаних за традиціями великої російської літератури рік народження: 1918 р.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок