Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Берта фон Зутнер (Suttner) за зусилля, що сприяють досягненню миру в Європі роки життя: 1843 - 1914 рр.

Нобелівський лауреат Берта фон Зутнер (Suttner) за зусилля, що сприяють досягненню миру в Європі роки життя: 1843 - 1914 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Берта фон Зутнер (Suttner) за зусилля, що сприяють досягненню миру в Європі роки життя: 1843 - 1914 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,02 KB
Завантажень:
282
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Берта фон Зутнер (Suttner)


за зусилля, що сприяють досягненню миру в Європі
роки життя: 1843 - 1914 рр.
Австрійська письменниця і пацифістка Б.Зутнер народилася 9 червня 1843 р. у Празі в родині австрійського фельдмаршала графа Франса Йозефа Кінски фон Шинік унд Теттау, який помер незадовго до народження дочки. Берта одержала аристократичну освіту, досконало володіла англійською, французькою й італійською мовами, була знайома з багатьма впливовими особами в Парижі, Відні, Венеції. Після невдалої спроби стати професійною співачкою Берта йде гувернанткою до будинка австрійського барона фон Зутнера у Відні. Через кілька років Берта одружується з одним з його синів – Артуром. Через те що шлюб був здійснений таємно від батьків, Берта й Артур їдуть до Росії, де на 9 років оселяються на Кавказі. 1877 р. починається війна між Росією і Туреччиною. Артур фон Зутнер дає свої репортажі з театру воєнних дій. Популярність чоловіка надихає взятися за перо і Берту. Подружжя в співавторстві публікують оповідання, статті і чотири романи. 1885 р. Зутнери повертаються до Відня, де Берта в художніх творах продовжує відображати свої політичні і суспільні погляди. Основний мотив її творів – демократичний устрій суспільства, ідеї інтернаціоналізму і миру. 1886–1887 рр. Зутнери живуть у Парижі, приділяють велику увагу діяльності Асоціації світу і міжнародного арбітражу, що була утворена для мобілізації суспільної підтримки Міжнародного суду, створеного задля мирного вирішення міжнародних конфліктів. Відгукуючися на нові ідеї, Берта Зутнер пише книгу “Епоха машин”, де виступає з різкою критикою націоналізму і мілітаризму. 1889 р. виходить друком перший роман Берти фон Зутнер “Геть зброю”, який приносить письменниці всесвітнє визнання. Величезна популярність роману дозволяє Б.Зутнер встановити прямі контакти з багатьма європейськими групами борців за мир. 1891 р. Зутнер бере участь у Римському конгресі миролюбних сил, створює Австрійське товариство миру, а 1892 р. стає членом-засновником Бернського бюро миру – організації, що координує діяльність пацифістського руху в багатьох країнах Європи, і протягом 20 років є віце-президентом цієї міжнародної структури. Після смерті чоловіка 1902 р. Б.Зутнер продовжує активну пацифістську діяльність, здійснює турне миру по США і Німеччині, сприяє створенню Комітету англо-німецької дружби. 1905 р. Берта фон Зутнер одержує Нобелівську премію Миру “за зусилля, що сприяють досягненню миру в Європі”. Після одержання Нобелівської премії Зутнер пише роман про проблеми миру і жіночого руху “Помисли людства”. За беззавітну відданість справі миру Б.Зутнер була визнана гідною високого звання Почесного президента Міжнародного бюро миру в Берні. Відмовившись від операції з приводу злоякісної пухлини, Б.Зутнер померла 21 червня 1914 р., лише за півтора місяця до початку Першої світової війни.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Берта фон Зутнер (Suttner) за зусилля, що сприяють досягненню миру в Європі роки життя: 1843 - 1914 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок