Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Еміліо Джино Сегре (Segre) за відкриття антипротона роки життя: 1905 - 1989 рр.

Нобелівський лауреат Еміліо Джино Сегре (Segre) за відкриття антипротона роки життя: 1905 - 1989 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Еміліо Джино Сегре (Segre) за відкриття антипротона роки життя: 1905 - 1989 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,87 KB
Завантажень:
163
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Еміліо Джино Сегре (Segre)


за відкриття антипротона
роки життя: 1905 - 1989 рр.
Італо-американський фізик Е.Сегре народився 1 лютого 1905 р. у Тіволі (Італія) неподалік від Рима в сім’ї промисловця. Навчався в початковій школі Тіволі, в римському ліцеї Маміані (1922), потім – на інженерному факультеті Римського університету. На захоплення Сегре фізикою вплинув його викладач Енріко Фермі. Викладач та студент стають друзями і колегами. Докторську дисертацію Сегре захищає 1928 р. під керівництвом Фермі. Прослуживши чотири роки в італійській армії артилерійським офіцером, Сегре повертається до Римського університету на посаду інструктора з фізики. Отримавши стипендію Рокфеллерівського фонду, працював з Отто Штерном у Гамбурзі, з Пітером Зееманом в Амстердамі. Потім стає ад’юнкт-професором на кафедрі Фермі. У складі його групи 1934 р. брав участь у відкритті явища уповільнення нейтронів. 1936 р. Сегре призначають деканом фізичного факультету Університету Палермо. Цього ж року він їде до США, де працює на циклотроні Каліфорнійського університету (Берклі). Разом з колегами відкрив новий хімічний елемент технецій (1937), який у природному вигляді на Землі не існує, але був виявлений методом спектроскопічного аналізу на зірках. 1940 р. Сегре з групою співпрацівників відкрив астат і плутоній –239. Антисемітські закони італійського уряду змушують Сегре, єврея за національністю і давнішнього противника фашистського режиму, залишитися в США. 1944 р. він отримує американське громадянство. Під час Другої світової війни Сегре був начальником групи в Лос-Аламоській лабораторії Манхеттенського проекту (секретній організації, що створювала атомну бомбу). Після війни повертається до Берклі і як повний (дійсний) професор продовжує дослідження з фізики елементарних частинок. На початку 50-х рр. починає співпрацювати з Оуеном Чемберленом. Вони намагаються знайти антипротон, існування якого передбачалося теоретично. 1955 р. учені оголосили, що існування антипротонів підтверджено експериментально. Нобелівської премії 1959 р. Сегре і Чемберлен були удостоєні «за відкриття антипротона». Сегре продовжував дослідження у Берклі до відставки 1972 р. Через два роки його було призначено на посаду професора ядерної фізики, а 1975 р. – заслуженого професора Римського університету. 1936 р. Сегре одружився з Ельфрідою Спіро. Подружжя мало сина і двох дочок. Після смерті дружини одружився з Розою Мінес. Сегре, удостоєний багатьох нагород, був членом кількох академій і товариств, мав почесні ступені університетів різних країн. Помер Е.Серге 22 квітня 1989 р.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Еміліо Джино Сегре (Segre) за відкриття антипротона роки життя: 1905 - 1989 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок