Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Макс Карл Ернст Людвіг Планк (Planck ) як знак вагомості його заслуг у розвиткові фізики завдяки відкриттю квантів енергії роки життя: 1858 - 1947 рр.

Нобелівський лауреат Макс Карл Ернст Людвіг Планк (Planck ) як знак вагомості його заслуг у розвиткові фізики завдяки відкриттю квантів енергії роки життя: 1858 - 1947 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Макс Карл Ернст Людвіг Планк (Planck ) як знак вагомості його заслуг у розвиткові фізики завдяки відкриттю квантів енергії роки життя: 1858 - 1947 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,95 KB
Завантажень:
43
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Макс Карл Ернст Людвіг Планк (Planck )


як знак вагомості його заслуг у розвиткові фізики завдяки відкриттю квантів енергії
роки життя: 1858 - 1947 рр.
Німецький фізик М.Планк народився в 23 квітня 1858 р. у м. Кілеві в родині професора цивільного права. З дитинства хлопчик виявив неабиякі музичні здібності, навчаючись грі на органі і фортеп'яно. 1867 р. родина переїхала до Мюнхена і там Планк вступив до Королівської класичної гімназії, де чудовий викладач математики збудив у нього інтерес до точних і природничих наук. 1874 р. Планк майже вирішив продовжувати музичне навчання, але зрештою надав переваги фізиці. Математику і фізику Планк вивчав у Мюнхенському і Берлінському університетах, поглиблюючи знання з термодинаміки, теорії тепловипромінення, теорії ймовірності, квантової теорії, історії і методології фізики, філософії науки. Вже 1900 р., молодий учений теоретично припускаючи, що атомні осцилятори випромінюють енергію лише визначеними порціями – квантами, причому енергія кванта пропорційна частоті коливань (гіпотеза квантів), сформулював закон розподілу енергії в спектрі абсолютно чорного тіла, вводячи сталу (стала Планка) з функційною розмірністю. Формула Планка відразу ж одержала експериментальне підтвердження. Стала Планка (квант дії) є однією з універсальних сталих фізики. Отже,14 грудня 1900 року, день коли Планк доповідав у Німецькому фізичному товаристві про теоретичні основи закону випромінювання, стало датою народження квантової теорії. Однак, хоча формула випромінювання Планка була прийнята як просте й адекватне подання експериментальних даних, теоретичні посилання М.Планка задля обґрунтування цієї формули не привернули уваги учених аж до 1905 р., поки ідею квантів не розвинув А.Ейнштейн, поширивши її безпосередньо на процес випромінювання і передбачаючи існування фотонів. Велике значення мали дослідження Планка з теорії ймовірності. Він один з перших зрозумів її і рішуче підтримав. 1906 р. Планк вивів рівняння релятивістської динаміки, одержавши формули для визначення енергії й імпульсу електрона. У такий спосіб ним було завершено релятивізацію класичної механіки. У 1919 році М.Планка було визнано гідним Нобелівської премії з фізики за 1918 р. «як знак вагомості його заслуг у розвиткові фізики завдяки відкриттю квантів енергії».Особисте життя ученого склалося трагічно. Перша його дружина рано померла, залишивши йому двох синів і двох дочок. Був у нього син від другого шлюбу. Старший син Планка загинув у першій світовій війні, дві дочки померли під час пологів. Другий син страчений за участь у замаху на Гітлера. Помер Планк у Геттінгені 4 жовтня 1947 р. за шість місяців до свого 90-річчя. На його могильній плиті вибито лише ім'я, прізвище і … числовий показник сталої Планка.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Макс Карл Ернст Людвіг Планк (Planck ) як знак вагомості його заслуг у розвиткові фізики завдяки відкриттю квантів енергії роки життя: 1858 - 1947 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок