Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Єнс-Крістіан Скоу (Skou) за фундаментальне вивчення ферменту Na/K-АТФази рік народження: 1918 р.

Нобелівський лауреат Єнс-Крістіан Скоу (Skou) за фундаментальне вивчення ферменту Na/K-АТФази рік народження: 1918 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Єнс-Крістіан Скоу (Skou) за фундаментальне вивчення ферменту Na/K-АТФази рік народження: 1918 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,84 KB
Завантажень:
385
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Єнс-Крістіан Скоу (Skou)


за фундаментальне вивчення ферменту Na/K-АТФази
рік народження: 1918 р.
Єнс-Крістіан Скоу народився 8 жовтня 1918 р. у місті Лемвіг (Данія). Вищу освіту здобув на медичному факультеті Копенгагенського університету. 1954 р. за дослідження дії локальних анестетиків отримав ступінь доктора медицини. 1963 р. він – професор Інституту фізіології Оргуського університету, 1978-1988 рр. – професор Інституту біофізики того ж університету, почесний професор Копенгагенського університету, лауреат багатьох міжнародних наукових премій, член Датського королівського товариства, Германської академії природознавчих наук Леопольдина, Європейської організації з молекулярної біології (ЕМВО), американської Національної академії наук, Японського біохімічного товариства. Автор понад 90 наукових трудів, опублікованих у міжнародних біохімічних журналах. У біоенергетику Скоу прийшов одночасно з її виникненням. Його публікація 1957 р. з першим описом Na/K-активованої АТФази стала однією з основних у цій галузей. З тих пір і до сьогодення Скоу цілковито присвятив себе вивченню цього ферменту, який контролює ключові стадії життя клітини: електричну активність, транспорт субстратів та метаболітів, регуляцію клітинного циклу. Скоу розробив першу схему роботи Na/K-АТФази та описав властивості проміжного фосфорилованого інтермедіату. Він сформулював принцип конформаційної лабільності ферменту і показав, що зміни його спорідненості з іонами натрію та калію, призводять до таких перебудов у АТФази, які забезпечують транспортування іонів крізь двошарову мембрану. З досліджень Скоу випливає регуляторна роль АТФази, яка виступає не тільки як джерело енергії, але й як регулятор активності самого ферменту. Цікаво, що зіставлення ефективності пуринових та піримідинових нуклеотидів у процесі окислювального фосфорилування також указує на специфічну роль АТФази в перетворенні енергії у мітохондріях. Ця обставина звертає увагу на особисте положення в обміні пуринових нуклеотидів, структура яких дозволяє їм при взаємодії з білком служити короткочасним акцептором протонів та індукувати тим самим розрив сольових зв’язків у глобулі білка та його наступні конформаційні зміни. Цей процес, як з’ясувалося, складає центральну ланку у послідовності подій у процесі роботи Na/K-АТФази, у ході яких фермент втрачає спорідненість з іонами калію та набуває її до іонів натрію. Нобелівську премію з хімії 1997 р. було присуджено датському ученому Єнсу-Крістіану Скоу за фундаментальне вивчення ферменту Na/K-АТФази. Роботи датського ученого Єнса-Крістіана Скоу заклали основи для розуміння механізму трансформації енергії у тваринних клітинах.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Єнс-Крістіан Скоу (Skou) за фундаментальне вивчення ферменту Na/K-АТФази рік народження: 1918 р.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок