Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Карл Бош (Bosch) за заслуги в галузі відкриття та подальшого дослідження впливу високого тиску в хімії роки життя: 1874 - 1940 рр.

Нобелівський лауреат Карл Бош (Bosch) за заслуги в галузі відкриття та подальшого дослідження впливу високого тиску в хімії роки життя: 1874 - 1940 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Карл Бош (Bosch) за заслуги в галузі відкриття та подальшого дослідження впливу високого тиску в хімії роки життя: 1874 - 1940 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,79 KB
Завантажень:
14
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Карл Бош (Bosch)


за заслуги в галузі відкриття та подальшого дослідження впливу високого тиску в хімії
роки життя: 1874 - 1940 рр.
Німецький хімік К.Бош народився 27 серпня 1874 р. у Кельні, в родині торговця природним газом. З раннього дитинства хлопчик зацікавився природничими науками, мріючи стати хіміком. Спочатку, за бажанням батька, він працював у різних цехах металургійного заводу, а впродовж 1894–1896 рр. опанував ази металургії і машинобудування в Технічному університеті в Шарлоттенбурзі. Після закінчення університету продовжив навчання в Лейпцизькому університеті й 1898 р. одержав докторський ступінь за дисертацію з проблем органічної хімії. З 1899 р. працює в Баденській «аніліновій і содовій фабриці» (БАСФ), яка належала великій хімічній компанії, з виробництва барвників. На фабриці зайнявся проблемою утворення хімічних сполук, що містять азот, завдяки використанню атмосферного азоту. Бош експериментував з ціанідами і нітридами металів. 1907 р. йому як досвідченому фахівцю доручили відкрити експериментальну лабораторію для перевірки ефективності запропонованого компанією методу виробництва ціаніду барію. 1909 р. Габер одержав патент на розроблений ним процес синтезу азоту з атмосфери, який в нього був придбаний фабрикою за умови доведення розробки до економічно вигідної у промисловому масштабі. Бош попри всі труднощі спромігся одержати необхідні обсяги водню, виділивши його з суміші водню й оксиду вуглецю, що утворюється під час пропускання водяної пари над розпеченим вугіллям. Крім того, було підібрано недорогі каталізатори, здатні замінити дорогий осмій і уран, удосконалено устаткування, що працює під високим тиском. У подальшому Бош модернізував технологічний процес. Успіхи щодо удосконалювання устаткування і технології одержання азоту дали змогу керівництву фабрики 1913 р. побудувати поблизу Людвігсхафена-на-Рейні, перший завод для промислового виробництва синтетичного аміаку. 1919 р. Бош був призначений управителем фабрики. У цей період він почав працювати над неорганічним синтезом метанолу, що застосовувався для одержання багатьох органічних сполук, особливо полімерів і добрив. Зі зменшенням лісових запасів метанол ставав все дорожчим. 1923 р. під керівництвом Боша було синтезовано метанол і розроблено оптимальні умови для його промислового виробництва. 1931 р. Бошу спільно з Ф.Бергіусом було присуджено Нобелівську премію з хімії «за заслуги в галузі відкриття та подальшого дослідження впливу високого тиску в хімії». Бош помер 26 квітня 1940 р. у Гейдельберзі.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Карл Бош (Bosch) за заслуги в галузі відкриття та подальшого дослідження впливу високого тиску в хімії роки життя: 1874 - 1940 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок