Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Майкл Сміт (Smith) за фундаментальний внесок у створення спрямованого мутагенезу на основі олігонуклеотидів та його значення для дослідження білків роки життя: 1932 - 2000 рр.

Нобелівський лауреат Майкл Сміт (Smith) за фундаментальний внесок у створення спрямованого мутагенезу на основі олігонуклеотидів та його значення для дослідження білків роки життя: 1932 - 2000 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Майкл Сміт (Smith) за фундаментальний внесок у створення спрямованого мутагенезу на основі олігонуклеотидів та його значення для дослідження білків роки життя: 1932 - 2000 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,43 KB
Завантажень:
61
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Майкл Сміт (Smith)


за фундаментальний внесок у створення спрямованого мутагенезу на основі олігонуклеотидів та його значення для дослідження білків
роки життя: 1932 - 2000 рр.
Канадський біохімік Майкл Сміт народився 26 квітня 1932 р. у Блекпулі, Велика Британія. Середню освіту здобув у Блекпулі, а вищу – в Манчестерському університеті, де 1956 р. захистив докторську дисертацію. З 1956 р. Сміт працює в Ванкувері, Канада. 1966 р. він обіймає посаду доцента, а від 1970 р. – професора біохімії на біохімічному факультеті університету Британської Колумбії у Ванкувері. На початку 70-х років М.Сміт синтезує хімічним шляхом олігонуклеотиди – короткі подвійні ланцюгові фрагменти дезоксирибонуклеїнової кислоти (ДНК). Молекула ДНК складається з двох довгих ланцюгів, утворених нуклеотидами, закручених у вигляді спіралі. Нуклеотиди містять у собі чотири бази – аденін, гуанін, цитозін та тимін, угрупування яких в молекулі ДНК формує генетичний код. Помилкове групування цих баз (мутація) в природі відбувається випадково і майже завжди має фатальні наслідки для організму. 1978 р. Сміт розробляє метод зміни кодової інформації, яка відбувається через перегрупування баз за допомогою перепрограмованих синтетичних олігонуклеотидів, пов’язаних з молекулою ДНК та скопійованих організмом-приймачем. Метод М.Сміта, який дістав назву спрямованого мутагенезу на основі олігонуклеотидів, відкриває можливість для дослідження білків за допомогою абсолютно нових засобів, для конструювання білків з бажаними властивостями, для пошуку нових способів поновлювання крові завдяки утворенню мутованого гемоглобіну, для нейтралізації ракових клітин завдяки антитілам, які утворюються за допомогою мутованих білків в імунній системі, для генної терапії, спадкових захворювань тощо. З 1987 р. Сміт обіймає посаду директора лабораторії біотехнології Університету Британської Колумбії у Ванкувері. 1993 р. М.Сміту була присуджена Нобелівська премія з хімії “за фундаментальний внесок у створення спрямованого мутагенезу на основі олігонуклеотидів та його значення для дослідження білків”. Помер М.Сміт 2000 р.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Майкл Сміт (Smith) за фундаментальний внесок у створення спрямованого мутагенезу на основі олігонуклеотидів та його значення для дослідження білків роки життя: 1932 - 2000 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок