Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Симон ван дер Меер (Meer) за вирішальний внесок у великий проект, здійснення якого призвело до відкриття польових часток W- і Z-посередників слабкої взаємодії рік народження: 1925 р.

Нобелівський лауреат Симон ван дер Меер (Meer) за вирішальний внесок у великий проект, здійснення якого призвело до відкриття польових часток W- і Z-посередників слабкої взаємодії рік народження: 1925 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Симон ван дер Меер (Meer) за вирішальний внесок у великий проект, здійснення якого призвело до відкриття польових часток W- і Z-посередників слабкої взаємодії рік народження: 1925 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,93 KB
Завантажень:
289
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему
Нобелівський лауреат Симон ван дер Меер (Meer)


за вирішальний внесок у великий проект, здійснення якого призвело до відкриття польових часток W- і Z-посередників слабкої взаємодії
рік народження: 1925 р.
Голландський фізик й інженер С. ван дер Мер народився 24 листопада 1925 р. у Гаазі в родині шкільного вчителя. Батьки високо цінували знання і ціною матеріальних жертв дали дітям добру освіту. Мер навчався в місцевій гімназії і склав випускні іспити 1943 р., коли Голландія була окупована німцями під час другої світової війни. Через те, що німці закрили голландські університети, Мер ще два роки вивчав гуманітарні дисципліни в гімназії. Але його інтерес до фізики неухильно зростав. Улюбленим його заняттям стала електроніка. У будинку Мерів з кожним днем ставало більше різних пристроїв і пристосувань, сконструйованих ним власноручно. По закінченні війни Мер вступив до технічного коледжу в Делфті, спеціалізуючись з «контрольно-вимірювальних пристроїв» і 1952 р. закінчив його з дипломом інженера. Того ж року Мер став працівником у Науково-дослідній лабораторії фірми «Філіпс» в Ейндховені і взяв участь у створенні електронного мікроскопа та високовольтного устаткування. 1956 р. він перейшов до Європейського центру ядерних досліджень (ЕЦЯД), створеного двома роками раніше як консорціум 13 європейських країн. У ЕЦЯДі Мер спочатку працював над технічним проектом прискорювача часточок – протонного синхротрона. Виявивши особливий інтерес до проблем керування пучками часток, Мер витратив декілька років на винахід пульсивного пристрою, який він назвав «нейтринним рогом». Цей пристрій призначався для підвищення інтенсивності потоків нейтринно-елементарних частинок, які не мають електричного заряду і майже позбавлені маси. Нейтрин випромінюються разом з іншими частинками в таких реакціях, як бета-розпад (випромінювання електронів радіоактивних ядер). 1965 р. Мер спроектував невелике кільце-накопичувач (пристрій, що давав можливість за допомогою електромагнітних полів утримувати заряджені частинки, змушуючи їх циркулювати кільцем). Вони використовувалися в експериментах з вимірювання магнітних властивостей мюона – частинки, аналогічної електронові, але набагато важчої і спочатку виявленої в космічних променях. Від 1967 до 1976 р. Мер відповідав за живлення керувальних магнітів кілець-накопичувачів, що перетинаються, в ЕЦЯДі та суперпротонного синхротрона на 400 млрд. електрон-вольт. Мерові і Руббіа було присуджено Нобелівську премію з фізики 1984 р. «за вирішальний внесок у великий проект, здійснення якого призвело до відкриття польових часток W- і Z-посередників слабкої взаємодії». Експериментальне відкриття квантів слабкої взаємодії було з ентузіазмом сприйнято в усьому світі як одне з найважливіших досягнень ХХ століття.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Симон ван дер Меер (Meer) за вирішальний внесок у великий проект, здійснення якого призвело до відкриття польових часток W- і Z-посередників слабкої взаємодії рік народження: 1925 р.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок