Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Томас Роберт Чек (Cech) за відкриття каталітичних властивостей РНК рік народження: 1947 р.

Нобелівський лауреат Томас Роберт Чек (Cech) за відкриття каталітичних властивостей РНК рік народження: 1947 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Томас Роберт Чек (Cech) за відкриття каталітичних властивостей РНК рік народження: 1947 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,42 KB
Завантажень:
378
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Томас Роберт Чек (Cech)


за відкриття каталітичних властивостей РНК
рік народження: 1947 р.
Американський біохімік та біолог Т.Чек народився 8 грудня 1947 р. в Чикаго, штат Іллінойс, в родині лікаря, чеха за походженням. 1970 р. Т.Чек закінчує вивчення хімії у Грінел коледжі в містечку Грінел, штат Айова. 1975 р. він захищає докторську дисертацію в Каліфорнійському університеті в Берклі. Будучи студентом, Т.Чек виявив бажання займатися фізичною хімією й біохімією. У 1975–1977 р. Т.Чек спеціалізується з біології в лабораторії Мері Лу Пардю Массачусетського технологічного інституту в Кембриджі. З 1978 р. він викладає на хімічному факультеті Колорадського університету в Боулдері й працює як науковий співробітник у Національному інституті охорони здоров’я, пізніше – в Медичному інституті Хайярда Х’юса при університеті Техаса (1988). Дослідження Т.Чека в біохімії присвячені поясненню механізму різних хімічних реакцій в живому організмі. Особливо важливими для здійснення клітинних функцій є рибонуклеїнова (РНК) та дезоксирибонуклеїнова (ДНК) кислоти – носії генетичної інформації та білки, що каталізують метаболізм клітин, завдяки їх здатності діяти як ензими. Генетична інформація закодована в ДНК, але цей код може бути дешифрований, коли він трансформований в РНК за допомогою ензимів. З цієї причини життя неможливе без ензимів - біокаталізаторів живого організму. 1982 р. Т.Чек робить відкриття, що РНК, яку вважали тільки молекулою спадковості, може каталізувати й хімічну реакцію в клітинах організму. 1989 р. Т.Чеку було присуджено Нобелівську премію з хімії «за відкриття каталітичних властивостей РНК». Це відкриття є особливо важливим для молекулярної біології, для розв’язання проблеми про первинні біомолекули (білкової чи ДНК), що містить в собі генетичну інформацію при синтезі білків. Вірогідно, що первинною є РНК – молекула, яка може бути генетичним кодом та ензимом одночасно.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Томас Роберт Чек (Cech) за відкриття каталітичних властивостей РНК рік народження: 1947 р.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок