Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> ШАШКЕВИЧ Маркіян Семенович Український письменник, один із зачинателів нової української літератури в Західній Україні

ШАШКЕВИЧ Маркіян Семенович Український письменник, один із зачинателів нової української літератури в Західній Україні

Назва:
ШАШКЕВИЧ Маркіян Семенович Український письменник, один із зачинателів нової української літератури в Західній Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,27 KB
Завантажень:
151
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
ШАШКЕВИЧ Маркіян Семенович
Український письменник, один із зачинателів нової української літератури в Західній Україні
Народився 1811 р. у с. Підлісся (нині Буського району Львівської області) в родині священика. Закінчивши 1838 р. Львівську духовну семінарію, став вільним слухачем Львівського університету. Був священиком у селах Львівщини.
Під час навчання згуртував навколо себе національно свідому українську молодь і разом з Я. Головацьким та І. Вагилевичем заснував гурток «Руська трійця». У своїх творах та церковних проповідях М. Шашкевич боровся за відродження української народної мови. Він — головний ініціатор, організатор і автор альманаху «Русалка Дністровая» (1837), який мав вирішальний вплив на національне відродження й розвиток української літератури в Галичині, автор ліричних віршів, оповідання про опришків «Олена» (1837), полемічного трактату «Азбука і аЬесасііо» (1836), низки перекладів зі слов’янських мов фольклорних та літературних творів.
Проголошував єдність усього українського народу, звеличував його боротьбу проти соціального і національного поневолення (вірші «Болеслав Криворотий під Галичем в літо 1139», «О Наливайку»), цікавився запорозькими козаками, мав намір написати їх історію (зберігся уривок «О запорожцях і їх Січі»). Особливу увагу М. Шашкевича привертала постать Б. Хмельницького. Його перу належать нарис про гетьмана для «Зорі», вірш «Хмельницького обступлення Львова».
Помер «будитель Галицької Русі» 7 червня 1843 р. від туберкульозу. Спочатку був похований у Новосілках Лісних, а у 1891 р. його прах було перевезено до Львова і поховано на Личаківському кладовищі. 1959 р. в с. Підлісся відккрито музей М. Шашкевича. У 1961 р. у Вінніпезі засновано інститут ім. М. Шашкевича.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: ШАШКЕВИЧ Маркіян Семенович Український письменник, один із зачинателів нової української літератури в Західній Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок