Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Франсуа Жакоб (Jakob) за відкриття щодо генетичного контролю синтезу ферментів і вірусів рік народження: 1920 р.

Нобелівський лауреат Франсуа Жакоб (Jakob) за відкриття щодо генетичного контролю синтезу ферментів і вірусів рік народження: 1920 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Франсуа Жакоб (Jakob) за відкриття щодо генетичного контролю синтезу ферментів і вірусів рік народження: 1920 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,80 KB
Завантажень:
440
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Франсуа Жакоб (Jakob)


за відкриття щодо генетичного контролю синтезу ферментів і вірусів
рік народження: 1920 р.
Французький біолог Ф.Жакоб народився 17 липня 1920 р. у Нансі в родині торговця Симона Жакоба й Терези Жакоб. Після закінчення місцевої початкової школи він вступив до Паризького ліцею Карно. Мріючи стати хірургом, Жакоб після закінчення ліцею вступив до Сорбонни, однак 1940 р. німецька армія окупувала Францію, і його навчання було перервано. Жакоб зміг виїхати з окупованої Франції до Лондону і в складі руху «Вільна Франція» брав участь у боях Другої світової війни як офіцер медичної служби. Під час боїв у Нормандії Жакоб дістав важкі поранення рук, що перешкодило йому стати хірургом. У 1947 р. Жакоб одружився з піаністкою Лізі Блох. В їхній родині було четверо дітей. Після закінчення війни Жакоб повернувся до Сорбонни й 1947 р. здобув медичний диплом. Продовжуючи навчання, він працював асистентом у Пастерівському інституті під керівництвом А.Львова. 1964 р. захистив докторську дисертацію. Протягом подальших 10 років Жакоб вивчав клітинні генетичні механізми в бактеріях. За цей час він і його колеги встановили, що хромосоми бактеріальних кліток становлять кільцеві структури і що до цих хромосом можна додавати чи відщеплювати невеликі фрагменти генетичного матеріалу. Жакоб і Моно наприкінці 50-х рр. відкрили одну з трьох різновидів РНК (рибонуклеїнової кислоти) – інформаційну РНК. Крім того, Жакоб і Моно дійшли висновку, що в ДНК (дезоксирибонуклеїновій кислоті) містяться два різних типи генів – структурні й регуляторні, назвавши цю сукупність опероном, а ген, відповідальний за репресію й активацію, геном-оператором. Жакоб та його колеги з Пастерівського інституту належать до прихильників вірусної теорії канцерогенезу – утворення ракових пухлин. З 1960 р. він працює завідувачем відділу клітинної генетики в Пастерівському інституті, а з 1964 р. у Коллеж де Франс для нього було відкрито кафедру клітинної генетики. У 1965 р. Жакоб спільно зі Львовим і Моно був нагороджений Нобелівською премією з фізіології й медицини «за відкриття щодо генетичного контролю синтезу ферментів і вірусів». Французькі вчені показали, як структурна інформація, що записана в генах, керує хімічними процесами. Їхня робота започаткувала нову сферу досліджень – молекулярну біологію. Жакоб був удостоєний багатьох премій, у т.ч. премії Шарля Майєра Французької академії наук (1962). Він є членом Французької академії наук й іноземним членом Лондонського королівського наукового товариства, Датської академії наук і літератури, а також інших академій.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Франсуа Жакоб (Jakob) за відкриття щодо генетичного контролю синтезу ферментів і вірусів рік народження: 1920 р.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок