Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Чарлз Гейтс Дауес (Dawes) за розробку плану виходу Європи з фінансової кризи роки життя: 1865 - 1951 рр.

Нобелівський лауреат Чарлз Гейтс Дауес (Dawes) за розробку плану виходу Європи з фінансової кризи роки життя: 1865 - 1951 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Чарлз Гейтс Дауес (Dawes) за розробку плану виходу Європи з фінансової кризи роки життя: 1865 - 1951 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,61 KB
Завантажень:
329
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Чарлз Гейтс Дауес (Dawes)


за розробку плану виходу Європи з фінансової кризи
роки життя: 1865 - 1951 рр.
Американський державний діяч Ч.Дауес народився 27 серпня 1865 р. в м. Маріетте (штат Огайо) у родині генерала. Навчався в школі й коледжі, а в 1886 р. закінчив юридичну школу в Цинциннаті. 1887 р. заснував юридичну фірму і придбав репутацію вмілого адвоката. Брав участь у місцевому політичному житті, керував виборчою компанією республіканського кандидата Вільяма Мак-Кінлі. Ставши президентом, Мак-Кінлі призначив Дауеса ревізором грошового обігу. 1917 р. Дауес пішов в армію добровольцем. Служив до 1919 р., керував постачанням усіх союзних військ, спостерігав за знищенням надлишків зброї у Франції. 1923 р. Дауес у супроводі Оуена Д.Янга відправився до Європи, де на той час був створений міжнародний комітет фінансових експертів для виходу з кризи. Комітет запропонував так званий «план Дауеса», який передбачав евакуацію союзних військ з долини Рура, змінну шкалу репараційних платежів, реорганізацію німецького рейхсбанка під контролем союзників. Після набуття планом чинності, німецький грошовий обіг і кредит були відновлені. Після повернення до США Дауеса вшановували як «рятувальника Європи», національний з'їзд республіканців затвердив його претендентом на посаду віце-президента США, а 1925 р. Дауес вже обіймає цю посаду. 1925 р. Дауесу було присуджено Нобелівську премію Миру «за розробку плану виходу Європи з фінансової кризи», яку він поділив з Джозефом Остіном Чемберленом. 1929 р. Дауес був призначений американським послом у Великій Британії й обіймав цей пост до 1932 р. Повернувшись до США, Дауес очолив Фінансову корпорацію реконструкції, яку було створено на початку великої депресії для стимулювання економічного життя шляхом позик банкам, залізницям й іншим підприємствам. Згодом Дауес став на чолі правління Центрального республіканського банку в Чикаго й трестівської компанії, з яким злився цей банк. Надалі Дауес присвячує своє життя діловим і філантропічним підприємствам. Він заснував два притулки для бідняків у Чикаго й Бостоні. Відкрив у Чикаго оперний театр. Помер Ч.Дауес 23 квітня 1951 р. від тромбозу судин.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Чарлз Гейтс Дауес (Dawes) за розробку плану виходу Європи з фінансової кризи роки життя: 1865 - 1951 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок