Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> ШУЛЬГІН Яків Миколайович Український історик

ШУЛЬГІН Яків Миколайович Український історик

Назва:
ШУЛЬГІН Яків Миколайович Український історик
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
0,89 KB
Завантажень:
62
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
ШУЛЬГІН Яків Миколайович
Український історик
Народився 19 лютого 1851 р. в Києві. Нащадок давнього козацького роду з Полтавщини. У1874 р. закінчив історико-філологічний факультет Київського університету. Брав активну участь в українському національно-визвольному русі, ідеям якого був відданий до кінця життя. Співробітничав з драгоманівською Громадою. Був близький до народницького гуртка І. Ковальського.
У 1879 р. Я. Шульгіна заарештували і заслали на чотири роки до Сибіру.
Повернувшись 1899 р. до Києва, викладав історію в гімназіях, співробітничав у «Киевской старине», видавництві «Вік», був дійсним членом НТШ у Львові, членом історичного товариства Нестора Літописця. Автор праць «Малоросія після 1654 р.» (1899), «Нарис Коліївщини за неопублікованими і опублікованими документами 1768 р. і ближчих років» (1890).
Я. Шульгін зробив значний внесок у вивчення історії України XVII—XVIII ст. Друкував свої праці переважно на сторінках «Киевской старины» і «Збірника Наукового товариства ім. Т. Шевченка». Наукові розвідки Я. Шульгіна не втратили своєї наукової цінності й донині.
Помер 14 січня 1911 р. в Києві.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: ШУЛЬГІН Яків Миколайович Український історик

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок