Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Гюнтер Блобель (Blobel) за відкриття в білків внутрішніх сигналів, які визначають їхнє транспортування (переміщення) і локалізацію у клітині рік народження: 1936 р.

Нобелівський лауреат Гюнтер Блобель (Blobel) за відкриття в білків внутрішніх сигналів, які визначають їхнє транспортування (переміщення) і локалізацію у клітині рік народження: 1936 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Гюнтер Блобель (Blobel) за відкриття в білків внутрішніх сигналів, які визначають їхнє транспортування (переміщення) і локалізацію у клітині рік народження: 1936 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,98 KB
Завантажень:
52
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Гюнтер Блобель (Blobel)


за відкриття в білків внутрішніх сигналів, які визначають їхнє транспортування (переміщення) і локалізацію у клітині
рік народження: 1936 р.
Гюнтер Блобель народився 21 травня 1936 р. у маленькому сілезькому селі Вальтерсдорф в окрузі Шпроттау, що згодом став частиною Східної Німеччини, а нині є частиною Польщі. 1954 р. він закінчив середню школу, потім займався вивченням медицини спочатку у Франкфурті, далі у Кілі, а згодом у Мюнхені й Тюбінгені. 1960 р. Блобель закінчив університет у Тюбінгені й отримав звання лікаря, а наукову кар’єру зробив у США. Декілька років він займався онкологією у Вісконсинському університеті в Медісоні, де захистив кандидатську дисертацію. Починаючи з 1967 р. і дотепер, він працює в Рокфеллерівському університеті у Нью-Йорку. Роботи Блобеля високо оцінені й американським, і міжнародним науковим загалом: він є членом національної академії наук США і ряду престижних товариств. Серед його нагород – медаль Варбурга, премії Макса Планка, Альберта Ласкера, короля Фейсала. Блобель відомий також своїм меценатством у Німеччині (він допомагає звеличувати архітектуру й мистецтво Дрездена). Наприкінці 60-х рр. Блобель працює у Рокфеллерівському інституті у відомій лабораторії Дж.Паладе, де ним вивчалися структура клітини й механізми секреції синтезованих білків. Дослідження Блобеля збігалися з традиційним напрямом лабораторії: він вивчав, як тільки-но утворений білок, призначений для виведення (секреції) з клітини, зв’язується з спеціальною внутрішньоклітинною органелою – ендоплазматичним ретикулумом. 1971 р. він сформулював першу версію «сигнальної гіпотези», теоретично припустивши, що секреторні білки мають внутрішній сигнал, який направляє їх до мембран і спонукає до проникнення через них. 1975 р. Г.Блобель описує різні стадії цього процесу і тонкими біохімічними експериментами підтверджує, що білки дійсно переміщуються через мембрану ендоплазматичного ретикулуму (проходячи в його порожнечу крізь канал) завдяки сигналу. Цей сигнал становить невід’ємну частину білкової молекули, особливу амінокислотну послідовність. Протягом 20-х років Блобель та його колеги послідовно досліджували молекулярні механізми транспорту білків і довели не тільки правильність «сигнальної гіпотези», але й її універсальність: механізм перенесення білків однаковий у всіх еукаріотів – дріжджів, рослин, тварин. У співдружності з винахідниками з інших лабораторій він виявив повний механізм транспортування і 1980 р. сформулював загальний принцип сортування білків та їхнього надходження у клітинні органи чи за межі клітини. Нобелівська премія з фізіології і медицини за 1999 р. присуджена Г.Блобелю «за відкриття в білків внутрішніх сигналів, які визначають їхнє транспортування (переміщення) і локалізацію у клітині». Тепер «сигнальна гіпотеза» Гюнтера Блобеля надійно увійшла до підручників з молекулярної біології.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Гюнтер Блобель (Blobel) за відкриття в білків внутрішніх сигналів, які визначають їхнє транспортування (переміщення) і локалізацію у клітині рік народження: 1936 р.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок