Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> ЗІБЕР Микола Іванович Український економіст, соціолог, громадський діяч

ЗІБЕР Микола Іванович Український економіст, соціолог, громадський діяч

Назва:
ЗІБЕР Микола Іванович Український економіст, соціолог, громадський діяч
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,29 KB
Завантажень:
99
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
ЗІБЕР Микола Іванович
Український економіст, соціолог, громадський діяч
Народився 22 березня 1844р.ум. Судак (нині Автономна Республіка Крим). Закінчив юридичний факультет Київського університету (1866). У 1871 р. захистив дисертацію на тему «Теорія цінності і капіталу Д. Рікардо у зв’язку з пізнішими доповненнями і роз’ясненнями». Дисертація привернула увагу багатьох спеціалістів. Здобув звання магістра політичної економії.
У1873—1875 рр., працював доцентом, потім професором політичної економії та статистики Київського університету. Підтримував дружні зв’язки з М. Драгомановим.
Член київської Громади і Південно-Західного відділу Російського географічного товариства, один з організаторів кооперативного руху в Україні.
У 1875 р. на знак протесту проти запровадження в університеті диктаторського режиму і насильницької русифікації викладання подав у відставку і виїхав до Швейцарії. За кордоном підтримував тісні зв’язки з діячами визвольного і революційного руху України та Росії, співпрацював зі збірником «Громада», який видавав у Женеві М. Драгоманов, з віденською «Січчю», журналами «Знання», «Слово» і «Вісник Європи». Друкував статті з проблем економічного вчення Д. Рікардо і К. Маркса, які використав у другому виданні своєї дисертації. В праці «Давид Рікардо і Карл Маркс в їх суспільно-економічних дослідженнях» (1885) обстоював ідеї дрібнобуржуазного реформаторства, вважаючи, що перехід від капіталізму до нового ладу може відбутися через мирний розвиток кооперативного руху. Автор праць — «Теорія цінності Д. Рікардо» (1871) та «Нариси первісної економічної культури» (1883), в якій систематизував і критично переосмислив історію общинного землеволодіння у стародавніх народів.
Помер 10 травня 1888 р. Похований у Ялті.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: ЗІБЕР Микола Іванович Український економіст, соціолог, громадський діяч

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок