Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Йоханнес Андреас Гриб Фібігер (Fibiger) за відкриття карциноми внаслідок дії Spiroptera роки життя: 1867 - 1928 рр.

Нобелівський лауреат Йоханнес Андреас Гриб Фібігер (Fibiger) за відкриття карциноми внаслідок дії Spiroptera роки життя: 1867 - 1928 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Йоханнес Андреас Гриб Фібігер (Fibiger) за відкриття карциноми внаслідок дії Spiroptera роки життя: 1867 - 1928 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,68 KB
Завантажень:
94
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Йоханнес Андреас Гриб Фібігер (Fibiger)


за відкриття карциноми внаслідок дії Spiroptera
роки життя: 1867 - 1928 рр.
Датський лікар і вчений Й.Фібігер народився 23 квітня 1867 р. у Силькеборге в родині лікаря і письменниці. 1890 р. Фібігер здобув медичний ступінь і певний час вивчав бактеріологію під керівництвом Роберта Коха й Еміля фон Беринга. Працював у Копенгагенському університеті з провідним бактеріологом свого часу – Карлом Дж.Саломонсеном. 1895 р. захистив докторську дисертацію, і через 5 років посів посаду професора патологічної анатомії в Копенгагенському університеті. Займався питаннями дифтерії й туберкульозу. З виникненням нової дисципліни – клітинної біології – з'явилися наукові описи ракових пухлин. Одна з перешкод, що постала на шляху дослідження раку, полягала у відсутності моделі захворювання, відтворюваної у тварин. Існувало чимало теорій канцерогенезу, однак через те, що хворобу не можна відтворити в лабораторних умовах, ці теорії мали потребу в підтвердженні чи спростуванні. 1907 р. проводячи посмертне дослідження пацюків, уражених туберкульозом, Фібігер помітив, що в деяких тварин виявлялися ознаки раку шлунка й нематоди в самих ракових пухлинах. 1913 р. він опублікував перше складне дослідження раку в гризунів під впливом личинок паразита S.neoplastica. У 20-х р. Фібігер провів цілий ряд досліджень ракових захворювань, викликаних каменовугільною смолою. Порівнюючи ці різновиди пухлин з тими, що виникли внаслідок Spiroptera, і з клінічними формами захворювання, дійшов висновку, що рак зумовлений взаємодією різноманітних зовнішніх впливів зі спадкоємною (генетичною) схильністю. При цьому остання виявляється не як загальна схильність до захворювання, а як тенденція до розвитку пухлини конкретного органа за наявності відповідного стимулу. 1926 р. Фібігеру було присуджено Нобелівську премію з фізіології й медицини «за відкриття карциноми внаслідок дії Spiroptera». Праці Фібігера про вплив Spiroptera і каменовугільной смоли сприяли активізації учених до вивчення раку, зокрема до ролі канцерогенів. Фібігер був членом датської медичної асоціації, Королівської датської академії наук, Шведської медичної асоціації, іноземним членом Королівської бельгійської медичної академії та Королівського наукового товариства в Упсалі (Швеція). Помер Фібігер 30 січня 1928 р. в Копенгагені.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Йоханнес Андреас Гриб Фібігер (Fibiger) за відкриття карциноми внаслідок дії Spiroptera роки життя: 1867 - 1928 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок