Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Ханс Альбрехт Бете (Bethe) за внесок у теорію ядерних реакцій, особливо за відкриття, що стосуються джерел енергії зірок роки життя: 1906 - 2005 рр.

Нобелівський лауреат Ханс Альбрехт Бете (Bethe) за внесок у теорію ядерних реакцій, особливо за відкриття, що стосуються джерел енергії зірок роки життя: 1906 - 2005 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Ханс Альбрехт Бете (Bethe) за внесок у теорію ядерних реакцій, особливо за відкриття, що стосуються джерел енергії зірок роки життя: 1906 - 2005 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,03 KB
Завантажень:
346
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Ханс Альбрехт Бете (Bethe)


за внесок у теорію ядерних реакцій, особливо за відкриття, що стосуються джерел енергії зірок
роки життя: 1906 - 2005 рр.
Німецько-американський фізик Х.Бете народився 2 липня 1906 р. у Страсбурзі (тоді Німеччина) в родині відомого фізіолога і професора медицини. Від 1915 до 1924 р. він навчався в гімназії Гете у Франкфурті-на-Майні, після чого два роки був студентом Франкфуртського університету. Надалі він навчався в Мюнхенському університеті, де 1928 р. одержав ступінь доктора з теоретичної фізики. Х.Бете впродовж 1928-1929 рр. викладав фізику в університетах Франкфурта і Штуттґарта. Наступні три роки він провів у Кембриджі, де зустрічався з Резерфордом, та у Римі, де працював з Е.Фермі. 1932 р. він був призначений асистент-професором у Тюбінгенському університеті, а 1933 р. залишив Німеччину і рік працював у Манчестерському університеті. 1934 р. Бете стає членом ученої ради Брістольського університету, 1935 р. – асистентом-професором у Корнелльському університеті м. Ітака (штат Нью-Йорк), а потім і повним професором (1937). 1936 р. разом з американськими фізиками Бетчером і Лівінгстоном він готує ряд доповідей, дає аналітичний екскурс за результатами наукових досліджень з ядерної фізики. Ці роботи понад 20 років використовувалися як навчальний посібник з ядерної фізики. Бете займався теоретичними дослідженнями атомних ядер: вперше математично обґрунтував, що відкритий мезон пов'язаний із силою, що утримує ядра від розпаду; досліджує складні ударні хвилі, що утворюються під час вибуху (це знадобилося у його подальшій роботі над Манхеттенським проектом під час створення атомної бомби). 1943 р. він працює в Лос-Аламосі директором відділу теоретичної фізики, досліджуючи ресурс атомної бомби. Повернувшись до Корнелльского університету, 1946 р. продовжив дослідження, здійснив аналіз термоядерних процесів, що відбуваються всередині зірок, відкрив цикли термоядерних реакцій, що є джерелом енергії зірок головної послідовності. 1947 р. разом з Маршаком висунув ідею існування двох різних типів мезонів. Незалежно від інших ініціює проблему перенормування маси і пояснив лембовські зрушення рівнів, інтерпретуючи їх як ефект взаємодії електрона з полем випромінення. Постулює незалежно від Сакса зарядову незалежність потужних взаємодій. Від 1956 до 1959 р. Бете був Президентом науково-консультативного комітету. 1967 р. його нагороджено Нобелівською премією з фізики «за внесок у теорію ядерних реакцій, особливо за відкриття, що стосуються джерел енергії зірок». Надалі Бете вивчав розподіл матерії в нейронних зірках, а також колапс зірок-гігантів. Його дослідження з високошвидкісного входження до земної атмосфери допомогли розробленню космічних апаратів. Бете одержав ряд нагород США: урядову медаль «За заслуги» (1946), медаль Генрі Драйпера американської Національної академії наук (1947), медаль Макса Планка Німецького фізичного товариства (1955), медаль Енріко Фермі Комісії з атомної енергії США (1961), медаль Еддингтона Лондонського королівського астрономічного товариства (1963).


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Ханс Альбрехт Бете (Bethe) за внесок у теорію ядерних реакцій, особливо за відкриття, що стосуються джерел енергії зірок роки життя: 1906 - 2005 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок