Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Суне Карл Бергстрем (Bergstrom) за відкриття, що стосуються простагландинів і близьких до них біологічно активних речовин роки життя: 1916 - 2004 рр.

Нобелівський лауреат Суне Карл Бергстрем (Bergstrom) за відкриття, що стосуються простагландинів і близьких до них біологічно активних речовин роки життя: 1916 - 2004 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Суне Карл Бергстрем (Bergstrom) за відкриття, що стосуються простагландинів і близьких до них біологічно активних речовин роки життя: 1916 - 2004 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,78 KB
Завантажень:
368
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Суне Карл Бергстрем (Bergstrom)


за відкриття, що стосуються простагландинів і близьких до них біологічно активних речовин
роки життя: 1916 - 2004 рр.
Шведський біохімік С.Бергстрем народився у Стокгольмі 10 січня 1916 р. 1934 р. він закінчує середню школу і починає працювати в Каролінському інституті Стокгольма під керівництвом Е.Йорпеса, що вивчав клінічне застосування гепарину - речовини, що перешкоджає згортанню крові, й запропонував Бергстрему зайнятися біохімією ліпідів (жирів і стероїдів). 1938 р. Бергстрем проводить в Англії, працюючи науковцем у Лондонському університеті й вивчаючи біохімію жовчних кислот, які утворюються клітинами печінки й через жовчні протоки виділяються в тонку кишку, де вони сприяють травленню й усмоктуванню ліпідів. Учений продовжує дослідження в Единбурзі на початку Другої світової війни, а 1940 р. одержує стипендію шведсько-американського товариства. Там він стажується у США, працюючи в Колумбійському університеті в Нью-Йорку в інституті медичних досліджень Сквібба. 1942 р. термін стажування Бергстрема завершився й він повертається до Швеції. 1944 р. Бергстрем одержав медичний диплом у Каролінському інституті й був призначений асистентом відділу біохімії Нобелівського медичного інституту. У цей час він досліджує самоокислення лінолієвої кислоти, що входить до складу деяких рослинних жирів, незамінних в харчуванні людини. Виявивши, що для окислювання цієї речовини необхідний фермент ліпоксигеназа, що міститься в соєвих бобах, Бергстрем бере участь у роботі з очищення цього ферменту в лабораторії. 1946 р. Бергстрем провів у ролі науковця в Бернському університеті Швейцарії, а згодом йому було запропоновано посаду професора в Лундському університеті Швеції. Від 1963 до 1966 року Бергстрем працює деканом медичного факультету Каролінського інституту, а впродовж 1969 - 1977 р. - ректором цього інституту. За ці роки в інституті був проведений ряд робіт із вивчення біологічних функцій простагландинів. 1982 р. Бергстрему разом із Сам'юелсоном і Дж. Вейном було присуджено Нобелівську премію з фізіології і медицини «за відкриття, що стосуються простагландинів і близьких до них біологічно активних речовин». Дізнавшись про те, що Нобелівську премію з ним і Вейном поділяє його учень Сам'юелсон, Бергстрем відмітив, що «немає більшого задоволення, як бачити успіх свого учнія». Крім Нобелівської премії, Бергстрем був визнаний гідним премії Андерея Яру з медицини, що присуджується університетом Осло (1970), премії Луїзи Гросс-Хорвіц Колумбійського університету (1975), премії Альберта Ласкера за фундаментальні медичні дослідження (1977) і медалі Бара Хольберга Шведського товариства. 1975 р. він був обраний головою Ради директорів Нобелівського фонду.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Суне Карл Бергстрем (Bergstrom) за відкриття, що стосуються простагландинів і близьких до них біологічно активних речовин роки життя: 1916 - 2004 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок