Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Айзек Бешевіс Зінгер (Singer) за емоційне мистецтво розповіді, закорінене в польсько-єврейській культурній традиції, яке водночас порушує загальнолюдські проблеми роки життя: 1904 - 1991 рр.

Нобелівський лауреат Айзек Бешевіс Зінгер (Singer) за емоційне мистецтво розповіді, закорінене в польсько-єврейській культурній традиції, яке водночас порушує загальнолюдські проблеми роки життя: 1904 - 1991 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Айзек Бешевіс Зінгер (Singer) за емоційне мистецтво розповіді, закорінене в польсько-єврейській культурній традиції, яке водночас порушує загальнолюдські проблеми роки життя: 1904 - 1991 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,77 KB
Завантажень:
484
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Айзек Бешевіс Зінгер (Singer)


за емоційне мистецтво розповіді, закорінене в польсько-єврейській культурній традиції, яке водночас порушує загальнолюдські проблеми
роки життя: 1904 - 1991 рр.
Американський прозаїк польського походження А.Зінгер народився в с.Леоцин під Варшавою в 1904 р. і був третім із чотирьох дітей рабина хасидської школи. Айзек закінчив парафіянську школу у Варшаві, вивчав єврейські закони за іудейськими й армійськими текстами, а у вільний час читав книги їдишем. Заробляти на життя Зінгер почав уроками івриту в Білгорай, потім повертається до Варшави, де працює коректором в “Літературних листках” – єврейському літературному журналі, який редагував його брат Джошуа. 1927 р. з’являється його перше оповідання “В старості”. Наступні п’ять років Зінгер пише короткі оповідання для єврейських газет і журналів, а на життя заробляє перекладами з німецької мови на їдиш кримінальних романів. 1935 р. Зінгер залишає Варшаву та їде в США до брата, де оселяється в Брукліні й працює позаштатним співробітником газети “Джуїш дейлі форвард”. Протягом подальших десяти років Зінгер переживає творчу кризу і свій роман “Месіонер- грішник” (1937) вважає невдалим. 1940 р. Зінгер одружується з Альме Вассерман, емігранткою з Германії й стає штатним співробітником газети “Форвард”. Американське громадянство Зінгер отримує у 1943 р. Вихід у світ роману “Сім’я Москат” в англійському перекладі значно розширює коло читачів Зінгера, а після публікації оповідання “Гімпл – дурень” письменник дістає визнання. Надалі два десятиріччя Зінгер пише багато оповідань, декілька романів, чотиритомну автобіографію й півтора десятка книг для дітей. Любовний роман “Невільник” (1962) – історія з єврейського побуту середньовічної Польщі, відразу ж став бестселером. 1964 р. Зінгер стає першим членом Національного інституту мистецтв і літератури. Через п’ять років письменник отримує Національну книжкову премію з дитячої літератури за автобіографічні нариси “День утіх, історія про хлопчика, який виріс у Варшаві”. Зінгеру була присуджена Нобелівська премія з літератури 1978 р. “за емоційне мистецтво розповіді, закорінене в польсько-єврейській культурній традиції, яке водночас порушує загальнолюдські проблеми”. Критика оцінює твори Зінгера по різному. На думку американського літературознавця Річарда Бергіна, ясність прози Зінгера в співвідношенні з його метафізичними і гносеологічними коріннями ріднять його з такими письменниками модерністської орієнтації, як Франц Кафка й Хорхе Луїс Борхес. Помер Зінгер 24 липня 1991 р.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Айзек Бешевіс Зінгер (Singer) за емоційне мистецтво розповіді, закорінене в польсько-єврейській культурній традиції, яке водночас порушує загальнолюдські проблеми роки життя: 1904 - 1991 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок