Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Джозеф Остін Чемберлен (Chamberlain) За свою роль у локарнських переговорах роки життя: 1863 - 1937 рр.

Нобелівський лауреат Джозеф Остін Чемберлен (Chamberlain) За свою роль у локарнських переговорах роки життя: 1863 - 1937 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Джозеф Остін Чемберлен (Chamberlain) За свою роль у локарнських переговорах роки життя: 1863 - 1937 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,71 KB
Завантажень:
454
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Джозеф Остін Чемберлен (Chamberlain)


За свою роль у локарнських переговорах
роки життя: 1863 - 1937 рр.
Англійський державний і політичний діяч Дж.Чемберлен народився 16 жовтня 1863 р. у Бірмінгемі (Велика Британія) у родині промисловця і політика. Навчався в Рагбі й у Трініті-коледжі (Кембридж), де 1885 р. здобув учений ступінь. Відвідував лекції в паризькій Школі політичних знань, навчався в Німеччині. Обраний до парламенту від округу Іст-Вустершир, займав це місце протягом 22 років. 1895 р. став лордом Адміралтейства, 1900 р. – фінансовим секретарем Казначейства, 1902 р. – міністром пошти, а 1903 р. – канцлером Казначейства. У коаліційному уряді 1915 р. Чемберлен був міністром у справах Індії. У квітні 1918 р. він увійшов до складу коаліційного кабінету, сформованого Девідом Ллойд Джорджем, а 1924 р. був призначений міністром закордонних справ в уряді Стенлі Болдвіна. Того ж року міністр закордонних справ Німеччини Густав Штреземан виголосив бажання свого уряду гарантувати післявоєнний кордон по Рейну. Між Чемберленом, Штреземаном і міністром закордонних справ Франції Арістідом Бріаном та представниками інших країн почалися складні переговори в Локарно (Швейцарія), де 5 жовтня 1925 р. були оголошені їхні результати. У підсумкових угодах проголошувалося про вступ Німеччини до Ліги Націй, гарантії її західного кордону. Чемберлен повернувся до Англії з тріумфом і був нагороджений орденом Підв'язки. За свою роль у локарнських переговорах Чемберлена було нагороджено Нобелівською премією миру 1925 р., яку він поділив з Чарлзом Дауесом. За чотири останні роки, які Чемберлен очолював міністерство закордонних справ, він ужив заходів для захисту Шанхая від можливого японського нападу, намагався стабілізувати англо-єгипетські відносини, надав підтримку пакту Келлога-Бріана. Після падіння уряду Болдвіна 1929 р., Чемберлен став першим лордом Адміралтейства, займаючи цей пост до відставки 1931 р. Як член уряду Чемберлен продовжував активну політичну діяльність. Тоді ж їм були написані праці «Через роки» (1935), нариси про великих людей, з якими йому довелось зустрічатися, «Політика зсередини» (1936). Чемберлен доклав чимало зусиль для того, щоб допомогти політичній кар'єрі свого зведеного брата Невіла. Помер Чемберлен у Лондоні від апоплексичного нападу 16 березня 1937 р., за два місяці до того, як Невіл став прем'єр-міністром.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Джозеф Остін Чемберлен (Chamberlain) За свою роль у локарнських переговорах роки життя: 1863 - 1937 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок