Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> ЗАКЛИНСЬКИЙ Леонід Гнатович Громадський та літературний діяч

ЗАКЛИНСЬКИЙ Леонід Гнатович Громадський та літературний діяч

Назва:
ЗАКЛИНСЬКИЙ Леонід Гнатович Громадський та літературний діяч
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,38 KB
Завантажень:
199
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
ЗАКЛИНСЬКИЙ Леонід Гнатович
Громадський та літературний діяч
Народився 1850 р. в с. Маріампіль (нині Маринопіль Галицького району Івано-Франківської області). Після переїзду сім’ї до Станіслава вступив до гімназії. На цей час припадає початок його активної просвітницької та культурно-громадської діяльності. Він переклав для українського театру польську комедію «Радники пана радника», брав участь у виданні віршів Ю. Федьковича, писав статті до «Діла», «Батьківщини», історичні та етнографічні нариси й етюди.
Л. Заклинський був активним членом Станіславської Громади, а згодом — її головою, упродовж тривалого часу поєднуючи цю посаду з обов’язками секретаря. Ядро Громади постійно вело пропагандистсько-агітаційну роботу, поширювало серед населення популярні видання «Просвіти». У 1870—1877 рр. Громада постійно листувалася з такими самими угрупованнями в Бережанах, Самборі, Тернополі.
Після закінчення гімназії у 1871 р. Л. Заклинський був зарахований рядовим піхотного полку у м. Шегедин (Угорщина). Завдяки доброму знанню німецької мови став писарем у канцелярії, викладав у школі підофіцерів. В армії розповсюджував українські книжки, організував при полку бібліотеку для жовнірів.
Демобілізувавшись 1874 р., Л. Заклинський вступив до Львівського університету, де студіював класичну філологію й поринув у вир громадського та культурницького життя. У 1877 р. за цю діяльність його було заарештовано, однак за браком доказів після тримісячного ув’язнення звільнено.
Л. Заклинський проводив активну просвітницьку роботу серед селян. Через це йому неодноразово відмовляли у посаді гімназіального вчителя. Тільки 1888 р. крайова шкільна рада знайшла місце в польській класичній гімназії у м. Ясло. Після року вчителювання він переїхав до Кракова, готувався до вчительського іспиту при університеті, однак через хворобу повернувся до Станіслава.
Помер 9 квітня 1890 р.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: ЗАКЛИНСЬКИЙ Леонід Гнатович Громадський та літературний діяч

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок