Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Скачати: Нобелівський лауреат Антуан Анрі Беккерель (Becquerel) за відкриття явища природної радіоактивності урану роки життя: 1852 - 1908 рр.

Нобелівський лауреат Антуан Анрі Беккерель (Becquerel) за відкриття явища природної радіоактивності урану роки життя: 1852 - 1908 рр.

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"Назва:
Нобелівський лауреат Антуан Анрі Беккерель (Becquerel) за відкриття явища природної радіоактивності урану роки життя: 1852 - 1908 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,65 KB
Завантажень:
217
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Антуан Анрі Беккерель (Becquerel)


за відкриття явища природної радіоактивності урану
роки життя: 1852 - 1908 рр.
Французький фізик А.Беккерель народився у Парижі 15 грудня 1852 р. в родині відомих науковців. Він одержав середню освіту в ліцеї Людовика Великого, по закінченні якого 1872 р. вступив до Політехнічної школи в Парижі. Два роки потому Беккерель перевівся до Вищої школи мостів і шляхів, де вивчав інженерну справу, проводив самостійні дослідження і практикував викладацьку діяльність. 1875 р. він береться за вивчення основної справи свого життя – впливу магнетизму на лінійно поляризоване світло. 1876 р. включається в активну викладацьку діяльність у Політехнічній школі. 1877 р. Беккерелю надано науковий ступінь з технічних наук. Тепер він став працювати у Національному управлінні мостів і шляхів. Дещо пізніше він перейшов в асистенти до свого батька в Музей природничої історії, поєднуючи цю діяльність з роботою в Політехнічній школі й Національному управлінні мостів і шляхів. Беккерель, співпрацюючи зі своїм батьком, підготував цикл статей про температуру Землі. Він також розробив новий метод аналізу спектрів, сукупностей хвиль різної довжини, що випромінює джерело світла. 1888 р. А.Беккерель одержав докторський ступінь за дослідження про поглинання світла кристалами. Його основні роботи присвячені оптиці (магнітооптика, фосфоресценція, інфрачервоні спектри) і радіоактивності. А.Беккерель 1896 р., вивчаючи вплив різних люмінесцентних речовин на фотопластину, зокрема, солей урану, відкрив невідоме раніше випромінювання, властиве саме урановій солі, яке нічого спільного не має з люмінесцентним випромінюванням. Це явище довільного випромінювання солями урану променів особливої природи було названо радіоактивністю. Під час проведення дослідів з чистим ураном він встановив, що фотографічні пластинки свідчать про такий ступінь опромінення, який у 3 – 4 рази перевищує випромінювання солі урану. Це явище було названо “промені Беккереля”. 1903 р. за відкриття явища природної радіоактивності урану Беккерелю було присуджено Нобелівську премію. Крім Нобелівської премії, Беккерель був членом ряду академій наук різних країн, мав численні нагороди і почесті, зокрема, Лондонського королівського товариства, Берлінської королівської академії наук, Національної академії наук США. Після одержання Нобелівської премії він продовжував викладацьку і наукову діяльність. 1908 р. А.Беккерель помер у Бретані під час поїздки з дружиною до її родового маєтку.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Реферат на тему: Нобелівський лауреат Антуан Анрі Беккерель (Becquerel) за відкриття явища природної радіоактивності урану роки життя: 1852 - 1908 рр.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок