Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> САДОВСЬКА-БАРІЛОТТІ Марія Карпівна Українська співачка і драматична актриса

САДОВСЬКА-БАРІЛОТТІ Марія Карпівна Українська співачка і драматична актриса

Назва:
САДОВСЬКА-БАРІЛОТТІ Марія Карпівна Українська співачка і драматична актриса
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
0,86 KB
Завантажень:
170
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
САДОВСЬКА-БАРІЛОТТІ Марія Карпівна
Українська співачка і драматична актриса
Народилася 9 квітня 1855 р. в с Кам’яно-Костувате (нині Миколаївської області). Сестра І. Карпенка-Карого, М. Садовського та П. Саксаганського.
З 1876 р. почала виступати в українських трупах. За роки сценічної діяльності виконала майже всі жіночі партії в операх «Наталка Полтавка» І. Котляревського, «Запорожець за Дунаєм»
С. Гулака-Артемовського, «Утоплена» М. Лисенка, в опереті «Чорноморці». Зіграла головні ролі в багатьох драматичних спектаклях, зокрема Софію («Безталанна» І. Карпенка-Карого), Марусю («Дай серцю волю, заведе в неволю» М. Кропивницького). З 1876 р. (із забороною постановок українських п’єс) близько трьох років виступала в російських опереткових трупах. В одній із них познайомилася з італійцем Барілотті, який став її чоловіком.
Справжнє визнання прийшло в 1883 р., коли почала працювати в театральних трупах разом із М. Кропивницьким, М. Стариць-ким, М. Садовським, М. Саксаганським, І. Карпенком-Карим.
Померла 27 березня 1891 р. в Одесі. Похована в Єлизаветграді (нині Кіровоград).

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: САДОВСЬКА-БАРІЛОТТІ Марія Карпівна Українська співачка і драматична актриса

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок