Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Карл Густав Вернер Гейденстам (Heidenstam) як найвизначніший представник нової епохи у світовій літературі роки життя: 1859 - 1940 рр.

Нобелівський лауреат Карл Густав Вернер Гейденстам (Heidenstam) як найвизначніший представник нової епохи у світовій літературі роки життя: 1859 - 1940 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Карл Густав Вернер Гейденстам (Heidenstam) як найвизначніший представник нової епохи у світовій літературі роки життя: 1859 - 1940 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,78 KB
Завантажень:
351
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Карл Густав Вернер Гейденстам (Heidenstam)


як найвизначніший представник нової епохи у світовій літературі
роки життя: 1859 - 1940 рр.
Шведський поет і романіст К.Гейденстам народився в Ельсхаммарі 6 липня 1859 р. в древній аристократичній і багатій родині. Батько Гейденстама був інженером і військовим, а мати належала до місцевої шляхти. Фізично слабкий і соромливий хлопчик більшу частину часу проводив за читанням героїчних саг і віршів. Визначивши, що середземноморський клімат піде синові на користь, батьки відправляють його в подорож по Близьку Сходу, Греції й Італії. За його словами, «у найдопитливішому віці мав зануритися в багатонаціональну атмосферу південних країн; замість того, щоб вивчати античність у лекційних залах, ступав по землі афінського Акрополя; замість того, щоб живитися сучасною християнською культурою, з головою занурився у Схід». Після його повернення до Швеції батько вирішив послати Карла до Парижа на навчання. Він був зарахований до Школи образотворчих мистецтв. Там він зрозумів, що саме поезія, а не живопис є його щирим покликанням. Після своїх подорожей Гейденстам опублікував збірку віршів, надихнутих східною екзотикою – «Паломництво і роки мандрівок» (1888), дух неоромантизму якої одразу ж приніс йому популярність. Наступне десятиліття у його творчості було плідним. У маніфесті шведських декадентів «Ренесанс» (1889) він виступав проти натуралізму в ім'я відродження романтичних традицій. Його роман «Ендіміон» (1889) з життя Сходу насичений екзотичними мотивами. У фантастичному романі «Ганс Альєнус» (1892) елітарно славив «одвічне прагнення до вічної самотності» (тут герой схожий на Фауста шукає сенс життя). Після виходу поетичної збірки Гейденстама «Вірші» він стає центральною особистістю у шведській літературі. На думку критиків, збірка проникнута гуманізмом, що коріннями уходить в історичну пам'ять, повниться оптимізмом, надихає глибоким піднесеним пристрастям до життя. Наприкінці 90-х років поет звернувся до подій вітчизняної історії. Вони знайшли відображення у розповідях «Воїни Карла ХІІ» (1897), «Шведи і їхні вожді» (1908). 1916 р. Гейденстам був нагороджений Нобелівською премією «як найвизначніший представник нової епохи у світовій літературі». З часу одержання Нобелівської премії і до самої смерті поет цілковито був зайнятий роботою над книгою «Коли цвіли каштани». Гейденстам помер 20 травня 1940 р. у 80 років.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Карл Густав Вернер Гейденстам (Heidenstam) як найвизначніший представник нової епохи у світовій літературі роки життя: 1859 - 1940 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок