Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Адольф Отто Рейнгольд Віндаус (Windaus) за роботи з вивчення будови стеринів та їхнього зв'язку з вітамінною групою роки життя: 1876 - 1959 рр.

Нобелівський лауреат Адольф Отто Рейнгольд Віндаус (Windaus) за роботи з вивчення будови стеринів та їхнього зв'язку з вітамінною групою роки життя: 1876 - 1959 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Адольф Отто Рейнгольд Віндаус (Windaus) за роботи з вивчення будови стеринів та їхнього зв'язку з вітамінною групою роки життя: 1876 - 1959 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,02 KB
Завантажень:
159
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Адольф Отто Рейнгольд Віндаус (Windaus)


за роботи з вивчення будови стеринів та їхнього зв'язку з вітамінною групою
роки життя: 1876 - 1959 рр.
Німецький хімік Адольф Отто Рейнгольд Віндаус народився 25 грудня 1876 р. в Берліні. Його батько, Адольф Віндаус, походив з родини текстильних фабрикантів, мати, Маргарет Віндаус - з сім'ї майстрів художнього промислу. Хлопчик здобув середню освіту у французькій гімназії в Берліні, де в основному вивчалася література, а іншим предметам приділялося дуже мало часу. Але Віндаус, натхненний книгами про відкриття в бактеріології, здійсненими Робертом Кохом і Луї Пастером, вирішив стати лікарем. 1895 р. Віндаус приступив до вивчення медицини в Берлінському університеті, а в 1897 р. продовжив навчання у Фрайбурзькому університеті. Там же він написав дисертацію по серцевих отрутах дигіталісу, за яку 1899 р. йому був присвоєний докторський ступінь з хімії. До 1913 року він працював у Фрайбурзькому університеті – спочатку лектором, а потім асистент-професором. 1913 р. його призначають професором прикладної медичної хімії в Інсбрукському університеті в Австрії, а в 1915 р. Віндаус повертається до Німеччини на посаду професора хімії й водночас директора лабораторії загальної хімії Геттінгенського університету. 1915 р. Віндаус одружився з Елізабет Ресау. Від цього шлюбу в них народилися два сини і дочка. Головним напрямом його досліджень було встановлення зв'язку між біологічно важливими хімічними речовинами, зокрема він зосередив увагу на дослідженні холестерину, тому що в той час структура й властивості цієї поширеної речовини були мало досліджені. Віндаус вважав, що холестерин має бути тісно пов'язаний з іншими біологічними сполуками, відомими за назвою «стерини». Віндаус також з інтересом вивчав вітаміни – органічні речовини, необхідні організму людини й тварин для нормального росту і забезпечення життєдіяльності. На початку 20-х років вивчення вітамінів йшло дуже активно. Однак структура вітамінів залишалася маловивченою, й їхня характеристика найчастіше зводилася до їх фізіологічного впливу. 1924 р. було доведено, що від рахіту виліковують деякі види їжі, опроміненої ультрафіолетовими променями, і це призвело до відкриття провітаміну – речовини, яка під впливом ультрафіолетового випромінювання перетворюється у вітамін. Проведені дослідження підтвердили, що провітамінами є стерини. У 1928 р. Віндаус був нагороджений Нобелівською премією з хімії «за роботи з вивчення будови стеринів та їхнього зв'язку з вітамінною групою». Особливо підкреслювалося важливе значення проведених Віндаусом досліджень вітаміну D та його провітамінів. Після 1938 р. Віндаус не займався науковими дослідженнями, а 1944 р. пішов із університету у відставку. За свою наукову працю Віндаус дістав чимало нагород, у тому числі медаль Луї Пастера Французької академії наук (1938) медаль Гете Інституту Гете (1941), а також він був визнаний гідним почесних ступенів багатьох відомих університетів. Помер учений у віці 85 років 9 червня 1959 р. у Геттінгені.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Адольф Отто Рейнгольд Віндаус (Windaus) за роботи з вивчення будови стеринів та їхнього зв'язку з вітамінною групою роки життя: 1876 - 1959 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок