Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> КОНОНОВИЧ - ГОРБАЦЬКИЙ Йосиф Український освітній і церковний діяч

КОНОНОВИЧ - ГОРБАЦЬКИЙ Йосиф Український освітній і церковний діяч

Назва:
КОНОНОВИЧ - ГОРБАЦЬКИЙ Йосиф Український освітній і церковний діяч
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,35 KB
Завантажень:
78
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
КОНОНОВИЧ - ГОРБАЦЬКИЙ Йосиф
Український освітній і церковний діяч
Рік народження невідомий. У 1635 р. був запрошений зі Львова викладачем до Києво-Могилянської академії. У 1635—1636 рр. — професор риторики, у 1639—1642 — професор філософії, у 1642—1646 рр. — ректор цього навчального закладу. У 1639—1640 рр. написав «Підручник логіки», рукопис якого латинською мовою зберігся до нашого часу.
У1646—1650 рр. Кононович-Горбацький — ігумен Київського Михайлівського Золотоверхого монастиря. Був високоосвіченою людиною, сподвижником Петра Могили. Разом із ним працював над підготовкою «Требника» (1646). Брав участь у створенні праці «Православного сповідання вєри», за яку був визнаний доктором богослов’я. Його праця «Учение о школах» сповнена турботи про розвиток і поширення освіти в Україні. У піднесенні освітнього рівня вбачав силу, яка може протистояти поширенню католицизму.
Розглядаючи питання гносеології, обирав для своїх творів форму полеміки з визначними представниками так званої другої схоластики, течії, започаткованої в Іспанії. У процесі полеміки розкриваються його погляди на природу сущого, категорії, роль інтелекту в пізнанні, утверджується думка про силу людського розуму. Ці погляди характерні для філософії доби Просвітництва.
З іменем И. Кононовича-Горбацького пов’язане утвердження в Україні раціоналістичної філософії. Його зусиллями духовну традицію «софійного» світовідчуття було переведено на рефлексивно-теоретичний рівень.
Його трактат «Оратор Могилянський» (1635—1636) визначив зміст і стиль творчості багатьох українських поетів доби бароко нарівні методу, породив критерії і висунув вимоги до тогочасної поезії — пишність та урочистість.
Учнями Й. Кононовича-Горбацького були І. Гізель, С. Яворський, Т. Прокопович, Г. Кониський. Помер у 1653 р. в м. Могильові.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: КОНОНОВИЧ - ГОРБАЦЬКИЙ Йосиф Український освітній і церковний діяч

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок