Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Жорж Жан Франц Келер (Kohler) за відкриття і розробку принципів продукування моноклональних антитіл за допомогою гібридів роки життя: 1946 - 1995 рр.

Нобелівський лауреат Жорж Жан Франц Келер (Kohler) за відкриття і розробку принципів продукування моноклональних антитіл за допомогою гібридів роки життя: 1946 - 1995 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Жорж Жан Франц Келер (Kohler) за відкриття і розробку принципів продукування моноклональних антитіл за допомогою гібридів роки життя: 1946 - 1995 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,81 KB
Завантажень:
63
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Жорж Жан Франц Келер (Kohler)


за відкриття і розробку принципів продукування моноклональних антитіл за допомогою гібридів
роки життя: 1946 - 1995 рр.
Німецький імунолог Ж.Келер народився 17 квітня 1946 р. у Мюнхені. 1965 р. він вступив до Фрайбурзького університету для вивчення біології й 1971 р. одержав диплом з біології за роботу, присвячену відновленню дезоксирибонуклеїнової кислоти (ДНК). 1971 р. Келер почав свої імунологічні дослідження, присвячені бета-галактозидазі. Він одержав довгострокову субсидію від Європейської організації молекулярної біології (ЄОМБ) і став працювати під керівництвом С.Мільштейна в лабораторії молекулярної біології Ради з медичних досліджень Кембриджського університету. У своїй докторській дисертації Келер довів, що у тварин за природних умов утворюється безліч різних антитіл до антигену включно. Сироватки до антигенів, отримані від імунізованих людей чи тварин, завжди становлять суміші з різних антитіл, які відрізняються у різних осіб чи навіть у тої самої особи в різний час. Реакції на сироватки до антигенів можна використовувати як пробу, яка виявляє наявність будь-якої речовини, до якої імунізовано тварину. З 80-х років почалося інтенсивне промислове виробництво моноклональних антитіл для діагностичних цілей. Оскільки специфічні моноклональні антитіла можна виробити до будь-якої речовини, вони використовуються нині фахівцями молекулярної біології для вивчення різних явищ – від структури ферментів до діяльності нервової системи. Нобелівську премію з фізіології і медицини 1984 р. він поділив із С.Мільштейном. Її було присуджено їм за «відкриття і розробку принципів продукування моноклональних антитіл за допомогою гібридів». Друга половина була присуджена Н.Ерне. Дослідження учених широко використовуються в усьому світі. Моноклональні антитіла використовувалися для лікування лейкозів й інфекційних захворювань (таких, як гепатит В й стрептококові інфекції). Вони відіграли важливу роль у виявленні синдрому набутого імунодефіциту (СНІДу). До інших можливих галузей їх застосування відносяться вдосконалення способів типування тканин, лікування алергії і таких коллагенозів як ревматоїдний артрит і системна червона вовчанка. Не бажаючи перетворюватися на «продуцента моноклональних антитіл», Келер прагнув займатися науковою діяльністю, використовуючи гібриди для дослідження антитіл. До 1985 року він працював у Базельському імунологічному інституті, а потім став директором Інституту імунобіології Макса Планка у Фрайбурзі. Келер був членом Європейської організації молекулярної біології. Він визнаний гідним багатьох нагород і почесних звань, у тому числі міжнародної нагороди Гарднерівського фонду (1981). Помер учений 1995 р.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Жорж Жан Франц Келер (Kohler) за відкриття і розробку принципів продукування моноклональних антитіл за допомогою гібридів роки життя: 1946 - 1995 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок