Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> ЛУБЕНЕЦЬ Тимофій Григорович Український педагог, діяч народної освіти

ЛУБЕНЕЦЬ Тимофій Григорович Український педагог, діяч народної освіти

Назва:
ЛУБЕНЕЦЬ Тимофій Григорович Український педагог, діяч народної освіти
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,45 KB
Завантажень:
533
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
ЛУБЕНЕЦЬ Тимофій Григорович
Український педагог, діяч народної освіти
Народився 21 лютого 1855р. в м. Кролевець (нині Сумської області). У 1873 р. закінчив Чернігівську земську вчительську семінарію. Був учителем початкової школи, початкового училища, інспектором народних училищ при Управлінні Київського навчального округу, експертом науково-навчального відділу Всеросійської художньо-промислової виставки в Нижньому Новгороді.
У 1883—1889 рр. викладав у Київській гімназії, на жіночих курсах. У 1889 р. — інспектор народних училищ Київської губернії. Виступав за впровадження загальнообов’язкової початкової освіти, за навчання рідною мовою, зв’язок школи з життям. Приділяв велику увагу проблемам народного вчителя.
Т. Лубенець — автор понад 30 підручників, навчальних і методичних посібників з питань навчання і виховання. Серед них такі: «Педагогічні бесіди», «Загальнокорисний задачник», «Зернышко» (для учнів перших—четвертих років навчання), «Руководство к «Зернышку», «О наглядном преподавании», «Читанка» для 1—3 класів, «Родная нива», «Письменные самостоятельные работы в начальной школе», «Перша читанка для трудових шкіл», «Арифметичні задачі». Внеском у методику навчання були методичні посібники «Сочинения по картинам», «Педагогические беседы», «Методика арифметики» та ін. Велику увагу приділяв проблемам сімейного виховання («Як батьки повинні поводитися з дітьми»).
Т. Лубенець був послідовником К. Ушинського. Обстоював демократичні, гуманістичні ідеї в педагогіці. Через усю його спадщину та особисту діяльність проходить ідея зв’язку навчання, виховання, вчителя з життям. У розробці педагогічних творів виходив із положень світової науки, власного досвіду результатів досліджень, прагнув навчати дітей на близькому і цікавому для них матеріалі. У 1876 р. в першому задачнику вмістив загальноосвітній матеріал. До умов задач уводив відомості з різних галузей знань, збагачуючи для вчителів і учнів зміст рекомендованих завдань.
Т. Лубенець вважав, що справжня школа має бути школою загальної обов’язкової освіти. Помер 14 квітня 1936 р.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: ЛУБЕНЕЦЬ Тимофій Григорович Український педагог, діяч народної освіти

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок