Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Попович Павло

Попович Павло

Назва:
Попович Павло
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,77 KB
Завантажень:
171
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат
Попович Павло
5 жовтня 1930
Льотчик-космонавт


Est modus in rebus (всьому є міра).
Латинський крилатий вислів
Попович Павло (05.10.1930) Льотчик-космонавт, генерал-майор авіації (1976), кандидат технічних наук. 12-15 серпня 1962 здійснив на кораблі-супутнику “Восток-4” перший у світі груповий політ двох пілотованих кораблів. Польоти на “Союзі-14” та орбітальній станції “Салют-3” (липень 1974). Президент уфологічної асоціації СНГ, Академії енерго-інформаційних наук. Голова української діаспори у Москві.


Народився 5 жовтня 1929 в селі Узин Узинського району Київської області (Україна). Батько - Попович Роман Порфирович (1905-1978). Мати - Попович (Семенівська) Феодосія Касьяновна (1903-1968). Дружина - Попович (Ожегова) Алевтина Федорівна (1940 р. нар.). Доньки: Березна Наталія Павлівна (1956 р. нар.), Менеджер Московського міжнародного банку; Карлова Оксана Павлівна (1968 р. нар.). Онуки: Тетяна (1985 р. нар.), Майкл (1992 народж.), Олександра (2005 р. нар.).
Павло Романович Попович - особистість легендарна, історична. Увічнений в бронзі, в назвах вулиць. Не обділений славою ... Привабливий, чуйна людина, прекрасний оповідач. У цій статті збережена тональність його розповіді. При цьому наголос зроблено на нелегке дитинство, юність, які сформували характер, загартували тіло, багато в чому визначили долю. І звичайно, на перший політ у космос в 1962 році і другий в 1974 році. Тут відображені нюанси підготовки, самого польоту, про які багато років писати було не прийнято.
Батько Павла Поповича - простий Узинський селянин. Закінчив 2 класи церковнопарафіяльної школи, працював на землі, з появою в Узині цукрового заводу став кочегаром. Стахановець. Мати народилася в заможній родині. За Романа Порфировича виходила заміж по любові, незважаючи на те, що батьки її були проти цього шлюбу. У 1929 році в сім'ї народився син. У воєнні роки, під час окупації, документи про народження Павла, як і багато документів жителів Узина, були спалені німцями. Згідно з правилами того часу, відновлювалися вони через суд на основі свідчень свідків. Так сталося, що дві дружки наполягали на тому, що Павло народився в 1930 році. Незважаючи на те що Феодосія Касьяновна відмінно знала, що її син народився в 1929 році, в метриці записали 1930 народження.
Павло ріс сильним, міцним дитиною. Але в голодному 1933 хлопчик тяжко захворів на рахіт. Вижив тільки завдяки своєму міцному організму, проте після хвороби від богатиря залишилася лише велика голова. З малоліття Павло допомагав родині, пас гусей, потім корів. У 1937 році пішов у сільську середню школу. Навчався тільки на відмінно.
Природа обдарувала Павла чудовим голосом. З юних років він брав участь в шкільній самодіяльності. До цих пір іноді сниться йому довоєнний час, як виходить він на сцену в шароварах, сорочці, в шапочці козацької і співає: Шел козак дорогою, / дорогою зеленою, / с дівчинко чорнобрива.
У 1941 році Павло Попович закінчив 4-й клас. На час літніх канікул крім пастушество взяв ще роботу - няньчити дітей у своєї тітки, що жила за 5 кілометрів від села. Шлях він проходив босоніж, а черевики, пов'язані шнурками, ніс за спиною на паличці, щоб не стоптати.
В Узині - великому районному центрі - до війни крім 5 колгоспів, 2 радгоспів і цукрового заводу розміщувався аеродром. Там базувалися винищувачі. Мабуть, це підігрівало мрію Павла стати льотчиком. Знамениті підкорювачі неба Чкалов, Громов були його кумирами. Але почалася війна, у вересні 1941 року в Узин прийшли німці.
Часи окупації назавжди залишилися в пам'яті Павла Романовича. Ось кілька сюжетів із життя під німцями. З їх приходом сільська школа опинилася в руках українських націоналістів. Викладали там і офіцери Червоної армії - українці, і українські націоналісти, які співпрацювали з окупантами. Все німецьке загордилось, радянське навіть не згадувалося.
Школа проіснувала недовго. Через два місяці майже всіх вчителів розстріляли. За цей час діти простудіювали підручники з німецької мови за 5, 6 і 7-й класи! Невстигаючих били лінійкою по руках.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Попович Павло

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок