Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Брайан Девід Джозефсон (Josephson) за теоретичне передбачення властивостей струму, що проходить через тунельний бар'єр, зокрема, явищ, загальновідомих нині як «ефекти Джозефсона» рік народження: 1940 р.

Нобелівський лауреат Брайан Девід Джозефсон (Josephson) за теоретичне передбачення властивостей струму, що проходить через тунельний бар'єр, зокрема, явищ, загальновідомих нині як «ефекти Джозефсона» рік народження: 1940 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Брайан Девід Джозефсон (Josephson) за теоретичне передбачення властивостей струму, що проходить через тунельний бар'єр, зокрема, явищ, загальновідомих нині як «ефекти Джозефсона» рік народження: 1940 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,48 KB
Завантажень:
474
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Брайан Девід Джозефсон (Josephson)


за теоретичне передбачення властивостей струму, що проходить через тунельний бар'єр, зокрема, явищ, загальновідомих нині як «ефекти Джозефсона»
рік народження: 1940 р.
Уельський фізик Б.Джозефсон народився 4 січня 1940 р. у Кардиффі. По закінченні середньої школи він вступив до Триніті-коледжу Кембриджського університету, який закінчив 1960 р. зі ступенем бакалавра. У цьому ж коледжі Джозефсон одержав ступені магістра і доктора наук (1964). Від 1962 до 1969 р. він є молодшим науковим співробітником Триніті-коледжу. Вперше популярність прийшла до Джозефсона, коли він у студентські роки (1960) звернув увагу на те, що всі дослідники, які застосовували ефект Мьосбауера для виміру гравітаційного червоного зсуву гамма-випромінення, припустилися однакової помилки в своїх експериментах. Він виявив, що розходження в температурі на 10оС призводить до зміщення довжин хвиль на певні розміри. 1962 р. Джозефсон почав вивчати надпровідність. Загалом його роботи присвячені тунелюванню у надпровідниках. 1962 р. він передбачив новий вид тунелювання («джозефсонівське тунелювання») і ряд ефектів, пов'язаних із ним («стаціонарний і нестаціонарний ефекти Джозефсона», «джозефсонівський перехід», «джозефсонівське випромінювання», «джозефсонівський плазмовий резонанс» й ін.) 1969 р. Джозефсон стає старшим науковим співробітником Кембриджського університету. У 1966–1967 рр. він працював як запрошений професор в університеті штату Іллінойс. Від 1967 до 1972 р. він є заступником директора з наукових досліджень у Кембриджі, 1972 – 1974 р. – викладачем, а, починаючи з 1974 р. – професором фізики Кембриджського університету. Джозефсон спільно з Л.Есакі й А.Джайєвером був визнаний гідним Нобелівської премії з фізики 1973 р. «за теоретичне передбачення властивостей струму, що проходить через тунельний бар'єр, зокрема, явищ, загальновідомих нині як «ефекти Джозефсона». Наприкінці 60-х років Джозефсон виявив інтерес до проблем розуму й інтелекту. На початку 70-х років він займався трансцедентальною медитацією. Джозефсон сподівався досягти синтезу сучасної фізики й математики, з одного боку, і теорії інтелекту, розвиненої духовним лідером Махаріші Махешем Йогі, з іншого.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Брайан Девід Джозефсон (Josephson) за теоретичне передбачення властивостей струму, що проходить через тунельний бар'єр, зокрема, явищ, загальновідомих нині як «ефекти Джозефсона» рік народження: 1940 р.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок