Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Агнон (Шмуель Йосиф Халеві Чачкас) Agnon за глибоко оригінальну й майстерну прозу за мотивами життя єврейського народу роки життя: 1888 - 1970 рр.

Нобелівський лауреат Агнон (Шмуель Йосиф Халеві Чачкас) Agnon за глибоко оригінальну й майстерну прозу за мотивами життя єврейського народу роки життя: 1888 - 1970 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Агнон (Шмуель Йосиф Халеві Чачкас) Agnon за глибоко оригінальну й майстерну прозу за мотивами життя єврейського народу роки життя: 1888 - 1970 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,02 KB
Завантажень:
173
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Агнон (Шмуель Йосиф Халеві Чачкас) Agnon


за глибоко оригінальну й майстерну прозу за мотивами життя єврейського народу
роки життя: 1888 - 1970 рр.
Ізраїльський письменник Агнон (Шмуель Йосеф Халеві Чачкас) народився 17 липня 1888 р. у маленькому містечку Бучач на Галичині. Його батько Шолом Мордехай Халеві Чачкес, торговець хутрами, здобув освіту рабина. Юнак відвідував початкову школу, а також вивчав Талмуд під керівництвом свого батька і місцевого рабина. Ще підлітком Агнон став активним сіоністом. Свої перші поетичні твори на івриті й їдиш він опублікував у місцевій газеті. 1907 р. він переїздить в Яффу в Палестині, а роком пізніше - в Єрусалим. 1909 р. Агнон публікує коротку повість «Покинуті дружини» («Agunot»), назвою якої згодом скористався для свого літературного псевдоніма. Як і всі наступні твори «Покинуті дружини» були написані на івриті, де виявилися всі характерні риси творчості Агнона: використання фольклору й фантазії, релігійні мотиви. 1912 р. Агнон повертається до Європи й поселяється в Берліні, де вивчає класиків, читає лекції з єврейської літератури, дає приватні уроки івриту, збирає перекази про хасидизм. За 12 років свого перебування в Берліні Агнон випустив у невеликому єврейському видавництві кілька повістей і збірників оповідань. 1919 р. він одружується на Есфірі Маркс, яка народила йому дочку і сина. Агнон повернувся в Єрусалим тільки 1924 р., на цей час Палестина стала підмандатною територією Великобританії. Наприкінці 20-х років Агнон написав свій найвизначніший твір, двотомний роман “Весільний балдахін”, опублікований 1931 р. У цьому шахрайському романі описуються пригоди бідного хасида, що мандрує Східною Європою в пошуках чоловіків і приданого для трьох своїх дочок. Гумор та іронія в романі поєднуються зі співчуттям, що є типовим для творчості Агнона в цілому. У 1932 р. Агнон відвідує іудейські громади в Польщі. Враження від побаченого знайшли своє відображення в романі “Нічний гість” (1939 р.), де герой повертається у своє рідне село і знаходить його спустошеним після руйнівної війни. У 1966 р. Агнон став лауреатом Нобелівської премії, яка була присуджена йому «за глибоко оригінальну й майстерну прозу за мотивами життя єврейського народу». Нобелівським комітетом були особливо відзначені його твори “Весільний балдахін” і “Нічний гість”. Останніми роками життя Агнон став в Ізраїлі свого роду національним кумиром. Незважаючи на величезну популярність, сам Агнон був переконаний, що його письменницька аудиторія скорочується, що молоде покоління байдуже до тих культурних цінностей, що знайшли відображення в його творчості. Крім Нобелівської премії, Агнон був удостоєний й інших нагород, у т.ч. престижної Біаликської премії Тель-Авіва (1935 і 1951 рр.). Письменник дістав також почесні ступені Іудейської теологічної семінарії в Америці, Колумбійського університету в США. Агнон помер від серцевого нападу 1970 р. в Єрусалимі й був похований на Елеонській горі.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Агнон (Шмуель Йосиф Халеві Чачкас) Agnon за глибоко оригінальну й майстерну прозу за мотивами життя єврейського народу роки життя: 1888 - 1970 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок