Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Луї Віктор П’єр Раймон де Бройль (Broglie) за відкриття хвильової природи електронів роки життя: 1892 - 1987 рр.

Нобелівський лауреат Луї Віктор П’єр Раймон де Бройль (Broglie) за відкриття хвильової природи електронів роки життя: 1892 - 1987 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Луї Віктор П’єр Раймон де Бройль (Broglie) за відкриття хвильової природи електронів роки життя: 1892 - 1987 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,97 KB
Завантажень:
366
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Луї Віктор П’єр Раймон де Бройль (Broglie)


за відкриття хвильової природи електронів
роки життя: 1892 - 1987 рр.
15 серпня 1892 р. у французькому місті Дьєппі у родині титулованого герцога, який дотримувався сімейної традиції служіння нації на військовій чи дипломатичній службі, народився син Луї. Тонкий аристократизм і висока культура життя маєтку спонукали батьків Луї ще до його вступу до ліцею Жан-сан-де-Сайї у Парижі познайомити юнака з азами різних наук. Так, зацікавленість історією надала йому як слухачеві факультету мистецтв і літератури Паризького університету шанс одержати 1910 р. ступінь бакалавра. Проте, захоплення його старшого брата Моріса фізикою впливало і на Луї, який, крім того, захопився вивченням філософії та математики. Інтенсивний курс за новою спеціальністю вже 1913 р. було завершено одержанням ученого ступеня з фізики на факультеті природничих наук столичного закладу. Проте, Перша світова війна призупиняє наукову ходу Луї де Бройля (він служив у радіотелеграфному дивізіоні на станції бездротового телеграфу при Ейфелевій башті), але через рік після її завершення юнак відновлює наукові заняття в приватній дослідницькій лабораторії брата, вивчаючи поведінку електронів, атомів та рентгенівських променів. Вперше молодий дослідник Луї де Бройль застосував теорію Ейнштейна–Бора про двоїстість хвилі-частинки щодо матеріальних об’єктів і вже 1924 р. підготував докторську дисертаційну роботу «Дослідження з квантової теорії», яку за підтримки А.Ейнштейна й захистив на факультеті природничих наук своєї альма-матер. Незабаром (1926) його вже призначають професором теоретичної фізики інституту Анрі Пуанкаре в Парижі. Ідея про загальність корпускулярно-хвильового дуалізму (хвилі де Бройля) з часом використовується Е.Шрьодінгером для побудови власної хвильової механіки. 1929 року «за відкриття хвильової природи електронів» Луї де Бройля було удостоєно Нобелівської премії з фізики. У подальшому учений стає членом французької АН (1933), а з 1942 р. її постійним секретарем, засновує Центр досліджень з прикладної математики при інституті Анрі Пуанкаре (1943), разом з братом займає посаду радника при французькій Вищій комісії з атомної енергії (1945). Одинак, який після смерті брата успадковував титул герцога, пройшов своє 94-річне земне буття визнаним ученим зі світовим ім’ям. Серед його відзнак – перша медаль Анрі Пуанкаре Французької АН (1929), Гран-прі Альберта І Монакського (1932), І премія Калінгі ЮНЕСКО (1952), Гран-прі Товариства інженерів Франції (1953), численні ступені університетів, членство у багатьох наукових організаціях (зокрема, Лондонському королівському товаристві, НАН США та Американській академії наук та мистецтв). Помер учений 19 березня 1987 р.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Луї Віктор П’єр Раймон де Бройль (Broglie) за відкриття хвильової природи електронів роки життя: 1892 - 1987 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок